м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

20.09.2020

Винниківчанин Андрій Байцар презентував книгу «Географія та картографія Винниківщини»

Географ Андрій Байцар презентував видання книги «Географія та картографія Винниківщини» у Народному домі м.Винники.

Книга “Географія та картографія Винниківщини”  в доступній формі знайомить читача з географією  Винниківщини. У книзі подано картографічний матеріал не лише по Винниківщині, але й по Україні в цілому.

«Свого часу я поставив собі задачу, думаю літописи горять, карти горять, але не так горять і не так легко їх переправити. Так і почав шукати карти, де є Винники і де вони зображені. На даний момент нами була знайдена карта за 1772 рік, коли і відбувся перший поділ Польщі, де були зображення Річчі Занноні, а це великий європейський картограф, який позначив наші Винники на цій географічній карті. Це було перше позначення Винник і це була дрібномасштабна карта», – розпочав розповідь про книгу її автор Андрій Байцар.

На презентації книги були присутні представники місцевої влади, духовенства, культури, члени винниківської «Просвіти», винниківського осередку «Союзу Українок», місцеві жителі, студенти географічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка.

«Це подія для нашого міста – поява такої книги про Винники з любов’ю. Можна багато говорити про рідний край. Можна багато говорити про те, як би ми хотіли щось змінити, але взяти і зробити це, це вартує багато, за що щиро дякую п.Андрію», – привітав із виходом у світ книги міський голова Винник Володимир Квурт.

Доповнив виступ заступник голови міста Богдан Шустер, привітавши винниківську громаду із знаковим днем – річницею посвяти Народного дому у Винниках.

Продовжили свято виступами колективів і вихованців установи.

Нагадаємо, Андрій Байцар – доцент кафедри географії України, депутат ВМР 6-го демократичного скликання, громадський діяч, винниківчанин.

20.2020