м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

20.09.2020

Винниківчани вшанували пам’ять депортованих 76 років тому українців

Винниківська міська рада, КЗ ЛОР “Історико-краєзнавчий музей”, ЛРСКТ “Надсяння”, Винниківський осередок “Об’єднання товариств депортованих українців із Закерзоння” провели віче “Виселені у світи” присвячене 76-річчю початку депортації українців із Закерзоння.

76-ті роковини початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944−1951 роках розпочали з екскурсу в історію та настанов місцевого духовенства і поважних гостей.

«Ми сьогодні зібрались у Винниках, об’єднані болем, пам’яттю і переживаннями за майбутнє. За майбутнє своєї країни, за майбутнє свого міста, за майбутнє кожної родини. Часто ми задаємось запитаннями: що сталось? Чому на долю українців випадають такі страшні випробування? За що, власне, в один день примушують покидати власні домівки і летіти в невідоме? За те, що говорили власною мовою? За те, що співали пісень і виховували дітей? За те, що проливали піт і кров, обробляючи землю? За те, що шанували могили прадідів? За що? Чому історія постійно нагадує нам наші власні помилки? Ми сьогодні у Винниках – у місті, де мешкає більше 60% нащадків і власне переселенців, яких доля закинула в це мальовниче містечко. Місто, яке пробує зберегти цю пам’ять і пробує підтримувати кожну хорошу ініціативу, щоб ця пам’ять була збережена, – звернувся до учасників заходу міський голова Винник Володимир Квурт. – Сьогодні, як ніколи, час вимагає нас об’єднатись, можливо перегорнути сторінки трагічного болю, але ніщо не повинно відволікти нас від пам’яті про те, що було. Бо тільки в такий спосіб ми будемо сильні. Бо саме в такий спосіб ми будуватимемо країну, в якій кожен українець буде відчувати себе людиною.

Я дякую вам всім, що ви сьогодні тут, що ви пам’ятаєте. Слава Україні!».

На вшануванні пам’яті жертв депортації погасили тематичну марку та конверт.

Музичний супровід пам’ятного віче забезпечив Народний хор «Воскресіння» і дует бандуристок Вікторії Гамер і Юлії Когут-Калинюк.

25.2020