м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

01.02.2016

Винниківчани мають своє бачення облаштування «Стежини Митрополита Шептицького»

Із великими сподіваннями чекали винниківчани на громадське обговорення проекту створення в нашому місті «Стежини Митрополита Шептицького».

 

Адже 30 січня ц.р. у приміщенні КЦ «Дозвілля» зібралося багато людей, щоб почути від проектантів шляхи виходу з конфліктної ситуації. Бо ж зараз фактично зруйновано частину гори, зрубано чимало дерев. І в такому стані все залишено напризволяще. Та їхні сподівання й цього разу виявилися марними. Проектанти проігнорували нашу громаду, не прийшовши на обговорення створеного ними ж проекту, а робочих креслень ніхто не бачив!
Міський голова Володимир Квурт озвучив лише факти реалізації згаданого проекту. Це – вивезення звідти понад двох тисяч тонн кубометрів піску, вирубано 78 дерев, зруйнований рельєф гори Шипшина.

 

«І ми не знаємо, що ж відбуватиметься далі з цією горою, – мовить Володимир Квурт. – Чи не загрожує тамтешнім мешканцям зсув землі або ж підтоплення? Чи не зникне вода з «Цісарської криниці» після такого масштабного втручання в тамтешню екосистему? Але жодної відповіді всі ми, на жаль, не отримали. Бо ж проектанти знову не прийшли…»
Та розмова все ж відбулася. У залі КЦ «Дозвілля» цього дня вирували емоції, бо ж людям болить ця проблема.

 

Пан Любомир Білоус переконував громаду, що жодної загрози від проведення робіт на горі Шипшина не існує. Та більшість присутніх дотримувалася протилежної думки.
Цинічно й лукаво звучали твердження деяких громадян про те, що людям немає чого цікавитися згаданими проблемами. «Адже це навіть не винниківська земля, то чого ж ви хвилюєтеся за цю гору, за цей ліс?», – почули присутні з вуст однієї пані. А ще людей переконували в тому, що за все відповідатимуть проектанти (які навіть не прийшли), отож, громаді можна не турбуватися…

Та чи хтось відповів за Чорнобильську катастрофу, яка трапилася 30 років тому? Де ж тепер проектанти цього реактора?! І чи стало б комусь краще від того, що тоді, у 1986-му, хоча б когось покарали? Адже на ліквідацію цієї біди ось уже тридцять років Україна та світове співтовариство витрачають шалені кошти й ресурси. Чи повернуть здоров‘я й життя десяткам мільйонів людей, які потерпіли від аварії на ЧАЕС? Ні. А проектанти, як тоді з‘ясувалося, просто помилилися…

 

До речі, про землю (своя вона або ж чужа) чудово відповів член виконкому ВМР Андрій Огоновський. «Я три місяці провів у землянці під Трьохізбенкою, чому ж я там сидів і ризикував життям? Бо ж там, на Луганщині, також українська земля», – емоційно відповів на закиди про чужу й свою землю пан Огоновський. Він також запропонував керівництву міськради звернутися з приводу руйнування гори Шипшини й всіх згаданих дій на ній до природоохоронної прокуратури.

 

Про всезагальну безвідповідальність у нашій країні з болем говорили п.Юрій Пукальський та п. Борислав Рибак.

 

Пан Юрій Пукальський, зокрема зазначив, що в даній ситуації все зроблено без дотримання норм і вимог закону. «Це все нагадує ситуацію, коли лікарі спочатку відрізали б пацієнту ногу, а вже згодом вирішували б, чи правильно зробили. А все від того, що ніхто за свої дії в нашій державі не несе жодної відповідальності», – зазначив пан Юрій Пукальський.

 

Дуже зваженим і мудрим був виступ п.Борислава Рибака. Він зазначив, що таке втручання в природу – неприпустиме. І фігури мали б, з його слів, бути виконані з дерева.

«Коли ми споруджували стежку І.Франка в с.Нагуєвичі, то працювали в лісі лише лопатами. І фігури виконали з дерева, які ось уже тридцять років прикрашають згадану мною стежину. А винні у подіях на горі Шипшина повинні відповідати перед законом за свої дії», – наголосив п.Борислав Рибак.

 

Зваженими були виступи Галини Скремети, Ігоря Тимця, Івана Глущака, Богдана Горошка, Ігоря Банаха та багатьох інших.
Нарешті було вирішено зупинити всі роботи на горі Шипшина.

 

Для вирішення згаданої проблеми також вирішили:

 

1.Створити робочу групу з архітекторів за поданням Винниківської міської ради.
2. Спільно з авторами діючого проекту оцінити ризики, врахувати зауваження, застереження, які були озвучені під час слухань.
3.Якщо внесення змін унеможливлюють реалізацію проекту, необхідно підготувати альтернативний проект, який дозволить уникнути всіх ризиків.

 

Володимир ГАВРИЛІВ

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Календар подій

Березень

5.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору