м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

21.12.2017

У Винниках затвердили новий порядок розміщення вивісок

На останній сесії Винниківської міськради у 2017 році депутати затвердили Порядок розміщення вивісок у місті Винники.

 

Відповідне рішення прийнято 20 грудня депутатами Винниківської ради і вступить у дію з 1 січня 2018 року.

 

Відповідно рішенням визначено, що власникам (користувачам) підприємств у Винниках необхідно привести свої вивіски у відповідність до вимог рішення.

 

Подаємо текст Порядку в повному обсязі:

 

ПОРЯДОК РОЗМІЩЕННЯ ВИВІСОК У МІСТІ ВИННИКИ

1. Загальні положення

 

1.1. Порядок розміщення малих архітектурних форм (вивісок) (надалі – Порядок) розроблений відповідно до Законів України «Про рекламу», , «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про адміністративні послуги», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основи містобудування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067, Порядку розміщення реклами у місті Винники, затвердженого рішенням Винниківської міської ради № ___ від ________ 2017 р.

 

1.2. Порядок регулює відносини, які виникають у зв’язку з встановленням малих архітектурних форм (вивісок) у м. Винники, розміщення яких передбачено законодавством України, визначає процедуру встановлення архітектурних форм (вивісок) та регулює правові відносини між органами місцевого самоврядування і фізичними та юридичними особами, які виникають у процесі розташування архітектурних форм (вивісок), а також регламентує загальні вимоги до їх розміщення.

 

1.3. Порядок розроблений з метою захисту культурних та майнових інтересів територіальної громади, юридичних і фізичних осіб, у власності котрих перебувають споруди та будинки, на яких встановлюються малі архітектурні форми (вивіски), та поліпшення зовнішнього вигляду об’єктів благоустрою.

 

1.4. Порядок є обов’язковим для виконання всіма підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності та відомчої належності, а також фізичними особами – підприємцями, які встановлюють малі архітектурні форми (вивіски) у м. Винники.

 

1.5. Дія Порядку не поширюється на відносини, які виникають у зв’язку з встановленням зовнішньої реклами та регулюються Порядком розміщення реклами у місті Винники.

 

1.6. Встановлення малих архітектурних форм (вивісок) з порушенням вимог розділів 2, 4, цього

 

Порядку забороняється.

 

1.7. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
Вивіска – мала архітектурна форма, елемент декоративного оздоблення фасаду будинку, будівлі або споруди, яка містить інформацію про зареєстроване найменування особи (включаючи герби, емблеми, знаки для товарів та послуг, які належать цій особі або яка має право на їх використання, комерційне (фірмове) найменування, якщо таке є; час роботи), вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), розміщена на зовнішній поверхні фасаду будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу у таке приміщення, яке не є рекламою. Вивіска не може містити переліку товарів і послуг, меню та іншої інформації, яка не підлягає обов’язковому оприлюдненню відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», не може містити закликів до придбання товару або іншої інформації, що призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів та їх інтерес щодо товару.
Об’єкт благоустрою – парки, сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, шляхи, площі, майдани, набережні, прибудинкові території, пляжі, кладовища, рекреаційні, оздоровчі, навчальні, спортивні, історико-культурні об’єкти, об’єкти промисловості, комунально-складські та інші об’єкти у межах населеного пункту.
Елемент благоустрою – покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів, зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах, на алеях, бульварах, у садах, інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях, будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів; засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами; технічні засоби регулювання дорожнього руху; будівлі та споруди системи інженерного захисту території; комплекси та об’єкти монументального мистецтва, декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади; обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків; малі архітектурні форми; інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.
Мала архітектурна форма – це елемент декоративного чи іншого оснащення об’єкта благоустрою. До малих архітектурних форм належать: альтанки, павільйони, навіси; паркові арки (аркади) і колони (колонади), вуличні вази, вазони і амфори; декоративна та ігрова скульптура; вуличні меблі (лавки, лави, столи); сходи, балюстради; паркові містки; огорожі, ворота, грати; інформаційні стенди, дошки, вивіски; інші елементи благоустрою, визначені законодавством.
Місце розташування вивіски – передбачена комплексним паспортом розміщення малих архітектурних форм (вивісок) зовнішня поверхня фасаду будинку (споруди).
Фасад будинку (споруди) – зовнішня сторона будинку (споруди) зі всіма елементами від покрівлі до вимощення. Складовими частинами фасаду є віконні і дверні отвори, стіни, перемички, дашки, навіси, портали, зовнішні сходи, арки, вітрини тощо.
Вітрина – засклений елемент фасаду, який використовується для експонування продукції.
Табличка (інформаційна табличка) – табличка, що розміщується на фасаді будинку, будівлі або споруди, в якому фізична або юридична особа займає приміщення, розташована біля входу у таке приміщення, на дверях або на склі вітрини, та містить лише інформацію про зареєстроване найменування особи, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи) та час роботи фізичної або юридичної особи. Найменування особи та інша інформація, зазначена на табличці, виконуються державною мовою, якщо інше не передбачено законодавством. Площа таблички повинна бути не більше 0,15 кв. метра. Про розміщення таблички повідомляти уповноваженим органам не потрібно.
Вид діяльності – інформація, яка розкриває характер діяльності особи (торгівля, ресторанне господарство, побутове обслуговування, транспортні послуги, послуги зв’язку, культури і спорту, житлово-комунальні, банківські, фінансові, туристичні та інші послуги і випливає з ліцензії, дозволу, патенту тощо).
Рішення про відповідність/невідповідність – заключний документ уповноваженого органу, у якому зазначено відповідність або невідповідність малої архітектурної форми (вивіски) вимогам цього Порядку. Рішення про відповідність є підставою для внесення паспорта малої архітектурної форми (вивіски) у реєстр узгоджених паспортів вивісок, ведення якого забезпечує відділ комунального господарства. Рішення про невідповідність повинно містити посилання на пункти цього Порядку, яким не відповідає паспорт малої архітектурної форми (вивіски).
Правомірно встановлена мала архітектурна форма (вивіска) – елемент декоративного оздоблення фасаду будинку, яка розміщенна відповідно до розділів 2, 4, з дотриманням вимог діючого Порядку.
Паспорт комплексного розміщення малих архітектурних форм – проектна документація, яка подається власником будинку або споруди, уповноваженою особою та містить комплексне розміщення малих архітектурних форм (вивісок) на фасаді будинку з чітко визначеним місцем їх розташування та розмірами. Паспорт комплексного розміщення малих архітектурних форм виготовляє власник будівлі. Паспорт комплексного розміщення малих архітектурних форм у разі встановлення виключно інформаційної таблички не виготовляється.
Демонтаж – комплекс дій, які передбачають відокремлення малої архітектурної форми (вивіски) разом з її основою від місця її розміщення та транспортування у місце її подальшого зберігання.
Примусовий демонтаж конструкції – дії, спрямовані на примусове усунення виявленого порушення цього Порядку (самовільного встановлення малих архітектурних форм (вивісок), неусуненого суб’єктом господарювання у добровільному порядку.
При цьому демонтаж та наступне зберігання малої архітектурної форми (вивіски) не передбачає переходу права власності на неї до територіальної громади.
Місце розміщення вивіски – зовнішня поверхня фасаду першого поверху будинку, будівлі, споруди, біля входу, де юридична або фізична особа займає приміщення, між віконними отворами першого поверху, а також між віконними отворами першого та другого поверхів дво- чи багатоповерхового будинку, будівлі, споруди при умові, що центральна горизонтальна вісь вивіски знаходиться не вище центральної міжвіконної горизонтальної вісі.
Центральна міжвіконна горизонтальна вісь – уявна лінія, яка проходить горизонтально по центру між крайньою верхньою частиною віконної рами першого поверху та крайньою нижньою частиною віконної рами другого поверху.
Центральна горизонтальна вісь вивіски – уявна лінія, яка проходить горизонтально по центру висоти вивіски.

 

1.8. Уповноваженим органом згідно з діючим Порядком є відділ комунального господарства.

 

1.9. Терміни, що невизначені у цьому Порядку, вживаються у значенні, визначеному законодавством.

2. Вимоги до розміщення малих архітектурних форм (вивісок)

 

2.1. Вимоги до місця розташування малих архітектурних форм (вивісок):

 

2.1.1. Малі архітектурні форми (вивіски) повинні встановлюватися без втручання у несучі конструкції у місцях, які б не створювали перешкод для експлуатації будинків і споруд, на яких вони розташовуються, та вільного пересування пішоходів.

 

2.1.2. Розміщення малих архітектурних форм (вивісок) повинно здійснюватися з врахуванням архітектурного вирішення, стилістичних особливостей, декоративних елементів та колористики фасаду, а також місця розміщення існуючих на фасаді, погоджених конструкцій.

 

2.1.3. Мала архітектурна форма (вивіска) може бути розміщена:

 

2.1.3.1. Не вище першого поверху або цоколя будівлі:

 

2.1.3.1.1. Біля входу до приміщення (у тому числі у подвір’ї, на сходовій клітці, у коридорі тощо), яке займає суб’єкт господарювання, що встановлює малу архітектурну форму (вивіску).

 

2.1.3.1.2. Над вхідними дверима, над вітринами та над віконними прорізами.

 

2.1.3.1.3. Між дверними та віконними прорізами (або над ними), які належать суб’єкту господарювання, у межах першого та цокольного поверху, у тому числі якщо немає окремого входу з вулиці у заклад, на якому встановлюється вивіска.

 

2.1.3.1.4. В існуючих, спеціально передбачених для вивісок будинку площинах, нішах, картушах, приставних вітринах тощо.

 

2.1.3.1.5. На огорожі та її вхідній (в’їзній) брамі, якщо суб’єкту господарювання на законних підставах належить вся будівля та вся земельна ділянка.

 

2.1.3.1.6. Між віконними отворами першого та другого поверхів дво- чи багатоповерхового будинку, будівлі, споруди при умові, що центральна горизонтальна вісь вивіски знаходиться не вище центральної міжвіконної горизонтальної вісі.

 

2.1.4. Якщо у будівлі знаходиться декілька власників (орендарів) приміщень, зовнішній вхід для яких є спільним, то їх малі архітектурні форми (вивіски) можуть розташовуватись на табличках однакового розміру (площею до 0,3 кв. м) та з однакового матеріалу виконання, розміщених праворуч чи ліворуч від входу (в’їзду) у будівлю (приміщення).

 

2.1.5. Мала архітектурна форма (вивіска) може бути виконана у вигляді напису, зображення на скляній поверхні вікна, вітрини чи прозорої частини вхідних дверей із закриттям не більше ніж на 20 % прозорої площини, за умови відсутності можливості розміщення її на фасаді будівлі. В разі використання плівки чи інших матеріалів, що приклеюється до скла вікон, вітрин чи прозорої частини вхідних дверей, їх допустимо клеїти тільки з внутрішньої сторони скла.

 

2.1.6. Якщо у будинку є декілька власників (орендарів) з окремими зовнішніми входами, то їх малі архітектурні форми (вивіски) на фасаді можуть розташовуватись у межах належних їм входів. Конструкції мають бути виконані з однакового матеріалу та в одному стилі (у вигляді площин з написом або окремих літер).

 

2.1.7. Конструктивно мала архітектурна форма (вивіска) може складатися з двох елементів.
Інформацію про режим роботи закладу рекомендовано розміщувати на скляних поверхнях вхідних дверей.
Можливе встановлення таблички з графіком роботи на фасаді будинку біля входу. Максимальна площа таблички не має перевищувати 0,15 кв. м.

 

2.1.8. Рекомендації щодо належного оформлення малих архітектурних форм (вивісок) наведено у додатку до цього Порядку.

 

2.1.9. Встановлення малих архітектурних форм (вивісок) забороняється:

 

2.1.9.1. Із закриттям балконів, архітектурного та скульптурного декору фасадів будівель та споруд.

 

2.1.9.2. Із закриттям скляних поверхонь віконних, вітринних та дверних отворів.

 

2.1.9.3. Із закриттям табличок з назвами вулиць, номерами будинків, охоронних знаків будівель – пам’яток архітектури, табличок з позначенням місця знаходження елементів мереж інженерних комунікацій (пожежних гідрантів тощо), інших табличок з соціально-необхідною інформацією.

 

2.1.9.4. У вигляді світлових табло та моніторів, біжучих стрічок, конструкцій з динамічною (пульсуючою) підсвіткою, а також конструкцій з динамічною (пульсуючою) підсвіткою на житлових будинках та біля засобів організації дорожнього руху.

 

2.1.9.5. На приміщеннях (будівлях), невведених в експлуатацію, об’єктах незавершеного будівництва.

 

2.1.9.6. У вигляді кронштейну на фасаді будинку біля вхідних (в’їзних) брам.

 

2.1.9.7. На фасаді вище першого поверху будинку, будівлі або споруди.

 

2.1.9.8. Вище центральної міжвіконної горизонтальної вісі фасаду першого поверху будинку, будівлі, споруди згідно з пунктом 2.1.3.1.6 цього Порядку.

 

2.1.9.9. Із закриттям вікна, вітрини чи прозорої частини вхідних дверей більш ніж на 20 %.

 

2.1.10.У випадку коли на фасаді будинку (споруди), яке займає суб’єкт господарювання, розміщено вивіску з його назвою, а саме: інформацією про суб’єкта господарювання як виробника товару та/або товар у місцях реалізації цього товару, і ця вивіска містить заклики до придбання товару чи надання послуги або іншу інформацію, призначену сформувати або підтримати обізнаність споживачів та їх інтерес стосовно такого суб’єкта господарювання чи товару, то така інформація розміщується згідно із законодавством про рекламу, а її розміщення потребує одержання дозволу на розміщення об’єкта зовнішньої реклами.

 

2.1.11. На бічній поверхні вивіски або в правому нижньому куті повинен бути ярлик, який має містити відомості про товарний знак або найменування підприємства виробника вивіски та контактний телефон.

 

2.2. Вимоги до розмірів малих архітектурних форм (вивісок):

 

2.2.1. Площа поверхні вивіски не повинна перевищувати 2 кв. метри. Розміри малих архітектурних форм (вивісок) повинні бути масштабними до архітектурного вирішення фасаду будинку та його елементів.

 

2.2.2. Висота конструкцій (окремих літер, написів на площинах) має бути пропорційною до розмірів гладких площин чи декоративних елементів фасаду (горизонтальний руст) будинку, на яких вони встановлюються.

 

2.2.3. Малі архітектурні форми (вивіски) не повинні виходити за межі приміщення, у якому здійснює діяльність суб’єкт господарювання.

 

2.2.4. Відстань від площини фасаду до лицевої поверхні малої архітектурної форми (вивіски), розміщеної паралельно до фасаду, не повинна перевищувати 0,1 м, при цьому товщина літери не може перевищувати 0,08 м.

 

2.2.5. Мала архітектурна форма (вивіска) повинна враховувати розмір і місце розташування раніше погоджених та встановлених на цьому ж будинку малих архітектурних форм (вивісок). Перевага надається комплексному підходу до проектування та розміщення кількох вивісок на одному фасаді.

 

2.3. Вимоги до матеріалів та техніки виконання малих архітектурних форм (вивісок):

 

2.3.1. Конструкція та матеріал малої архітектурної форми (вивіски) повинні бути стійкими до погодних умов і механічних чинників, зручними у догляді та обслуговуванні. Вивіска не повинна відтворювати зображення дорожніх знаків

 

2.3.2. Форма, колір, шрифт, матеріал виконання та стилістика малої архітектурної форми (вивіски) повинні бути гармонійними з елементами фасаду, на яких вони розташовуються.

 

2.3.3. Рекомендується виконувати малі архітектурні форми (вивіски) з природних матеріалів (метал, кераміка, смальта, цінні породи дерева, камінь, скло), а також використання традиційних для Західної України ремесел технік (ковальство, литво, гравіювання, різьба, вітраж, гутне скло, емалі, розпис, мозаїка тощо). З сучасних матеріалів можливо використовувати пластики, які вдало імітують природні (камінь, метал, скло, дерево, кераміка та інші матеріали).

 

2.3.4. Забороняється розміщення вивісок методом наклеювання безпосередньо на зовнішній поверхні будинків, будівель, споруд.

 

2.4. Мала архітектурна форма (вивіска) може бути виготовлена у вигляді:

 

2.4.1. Окремих об’ємних або плоских літер, прикріплених безпосередньо на стіні або до прозорої основи, висота якої не має перевищувати висоту літер.

 

2.4.2. Окремих об’ємних літер, прикріплених до спільного каркасу чи іншого профілю, пофарбованого у колір фасаду.

 

2.4.3. Напису чи зображення на прозорій безколірній площині (скло, акрил) плоскими, об’ємними чи вигравіюваними літерами.

 

2.4.4. Шрифтового та (або) художнього напису по тиньку.

 

2.4.5. Мозаїки, фрески, вітражу, розміщеного на кронштейні або у вітрині чи дверях.

 

2.4.6. Кам’яної, дерев’яної, металевої площини з різьбленим або гравійованим написом чи зображенням.

 

2.4.7. Площини на кронштейні з накладними елементами (в історичному ареалі площею не більшою 0,8 кв. м та загальною товщиною не більше 0,08 м), розташованої перпендикулярно до фасаду. При цьому її крайня точка виносу не повинна виступати від стіни більше ніж на 0,8 м, а відстань від його нижньої точки до поверхні тротуару не може бути меншою ніж 2,5 м.

 

2.4.8. Кронштейну у вигляді об’ємно-просторової композиції. При цьому його крайня точка виносу не повинна виступати від стіни більше ніж на 0,8 м, а відстань від його нижньої точки до поверхні тротуару не може бути меншою ніж 2,5 м.

 

2.4.9. Рельєфу, вирізьбленому у тиньку, попередньо нанесеному різноколірними шарами (сграфіто).

 

2.4.10. Світлових носіїв, що своїм розташуванням формують напис чи зображення.

 

2.4.11. Світлових трубок (неонових або діодних), які формують зображення чи напис.

 

2.4.12. Іншої конструкції, виконаної на високому мистецькому і дизайнерському рівні, який відповідає стилістиці фасаду та архітектурному середовищу.

 

2.5. Вимоги до освітлення малих архітектурних форм (вивісок):

 

2.5.1. Освітлення малих архітектурних форм (вивісок) повинно забезпечувати безпеку експлуатації згідно з діючими державними будівельними нормами та відповідати державним стандартам і вимогам пожежної, електричної та екологічної безпеки.

 

2.5.2. Джерела освітлення для малих архітектурних форм (вивісок), розташованих паралельно до площини фасаду, можуть бути:

 

2.5.2.1. Вмонтовані всередині об’ємних літер або всередині площини малої архітектурної форми (вивіски) (при цьому підсвічуються лише літери чи зображення, фон залишається непрозорим та неосвітленим).

 

2.5.2.2. Розташовані між малою архітектурною формою (вивіскою) і площиною фасаду (контражурно освітлюється стіна під малою архітектурною формою (вивіскою).

 

2.5.2.3. Винесені на зовнішніх кронштейнах.

 

2.5.3. Мала архітектурна форма (вивіска) може бути виготовлена зі світлових трубок (неонових або діодних), які формують зображення чи напис.

 

2.5.4. Світлове оформлення малої архітектурної форми (вивіски) не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати вікна житлових будинків.

 

2.5.5. Допускається освітлення малих архітектурних форм (вивісок) іншими сучасними методами, які будуть відповідати вимогам цього Порядку та враховувати стилістику будинку.

 

2.6. Кабелі живлення світлових елементів, сигналізації та інші технічні засоби повинні бути вмонтовані у короби, які пофарбовані у колір фасаду, або прикріплені таким чином, щоб бути непомітними для пішоходів.

 

2.7. Освітлення вивіски не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати житлові або нежитлові приміщення будинків, будівель і споруд, на яких вони розміщуються, а також приміщення сусідніх будинків, будівель і споруд.

 

2.8. Освітлення вивісок повинно вмикатися з настанням темноти одночасно з вуличним освітленням.

 

2.9. Вивіски установ, організацій і підприємств, що працюють у денний час, можуть бути виконані без освітлення.

 

3. Порядок узгодження комплексного проекту розміщення малих архітектурних форм (вивісок)

 

3.1 Для узгодження паспорта комплексного розміщення малих архітектурних форм (вивісок) на фасаді будинку (споруді) документи подає власник будинку (споруди) або уповноважена ним особа.

 

3.2. До заяви додаються:

 

3.2.1. Копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

 

3.2.2. Копія документа, що посвідчує право власності, у якому здійснюється господарська діяльність.

 

3.2.3. Копія технічного паспорта орендованого чи власного приміщення.

 

3.2.4. Кольоровий паспорт у трьох примірниках, який повинен визначати основні характеристики (розміри, матеріали виконання тощо).

 

3.2.5. Копія свідоцтва на знаки для товарів і послуг (свідоцтва про реєстрацію знаку для товарів і послуг) заявника (у разі їх використання на вивісці) або завірена належним чином копія ліцензійного договору на право використання заявником знаку для товарів і послуг.

 

3.3. Кольоровий паспорт комплексного проекту розміщення малих архітектурних форм (вивісок) складається з:

 

3.3.1. Фото існуючого стану будинку в цілому зі всіма розміщеними на ньому конструкціями, чіткі кольорові фото в електронному форматі усього фасаду будівлі, споруди, на якому розміщено вивіску, фото розміщеної вивіски та знімки 1-го поверху будинку, будівлі, споруди зі всіма наявними на ньому вивісками (якщо у межах 1-го поверху будинку, будівлі, споруди, на якому розміщується вивіска, є кілька закладів з окремими входами).

 

3.3.2. Візуалізації на фасаді з виконанням архітектурної прив’язки конструкцій до фасаду з врахуванням основних конструктивних елементів фасаду (дверні та віконні отвори, висота та довжина горизонтальних рустів, декоративні елементи, висота поверху).

 

3.3.3. Переріз конструкцій малої архітектурної форми (вивіски) по фасаду з зазначенням габаритів (довжина, висота, товщина), кресленнями вузлів кріплення, даними про матеріали, з яких виготовлятиметься мала архітектурна форма (вивіска).

 

3.3.4. Деталей шрифтів, зображувальних елементів, логотипів відповідно до свідоцтва на знак для товарів і послуг, зареєстрованих у встановленому порядку.

 

3.3.5. Проект вивіски, який визначає основні характеристики вивіски (розміри, матеріали виконання тощо) та обґрунтовує її пропорційність до будівлі, на якій вона розміщується.

 

3.3.5. На паспорті малої архітектурної форми (вивіски) необхідно вказати назву організації заявника-замовника проекту та назву проектної організації або прізвище автора проекту та їх координати, а також підпис та печатку проектної організації (за наявності).

 

3.4. Процедура розгляду документів щодо розміщення малої архітектурної форми (вивіски) відбувається впродовж десяти робочих днів відділом комунального господарства з дати отримання документів Винниківською міською радою.

Після закінчення цього терміну відділ комунального господарства подає підготовлений проект рішення про відповідність/невідповідність на найближче засідання Виконавчого комітету Винниківської міської ради, за результатами розгляду якого приймається рішення про відповідність або вмотивоване рішення про невідповідність.

 

3.5. У разі узгодження власником будинку паспорта комплексного розміщення малих архітектурних форм (вивісок) на будинку видається копія рішення Виконавчого комітету Винниківської міської ради про відповідність.

 

3.6. При потребі зміни вивіски на будинку, на який узгоджено паспорт комплексного розміщення вивісок з передбаченими місцями розміщення малих архітектурних форм (вивісок), розміщення вивісок на таких будівлях не потребує додаткового узгодження.

 

3.7. Власникам малих архітектурних форм (вивісок) необхідно дотримуватися узгодженого паспорта комплексного розміщення та вимог цього Порядку.

 

3.8. Паспорт комплексного розміщення малих архітектурних форм (вивісок) передбачає конкретне місце розміщення, площу, матеріал, з якого виготовляється, стилістика виконання.

 

3.9. Паспорт розміщення малих архітектурних форм (вивісок) узгоджується та реєструється суб’єкту господарювання на термін, визначений документом на право користування приміщенням, у якому здійснює діяльність даний суб’єкт.

 

4. Мова вивісок

 

4.1. Вся інформація на малій архітектурній формі (вивісці) здійснюється українською мовою. Написання іншомовних текстів на вивісках здійснюється українською мовою за винятком власних товарних знаків, знаків обслуговування, логотипів, якщо вони зареєстровані власником вивіски у Державному підприємстві «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).

При необхідності використання іноземної мови інформація розміщується у такому порядку: зліва від входу – українською мовою, справа – дрібнішим шрифтом можливий переклад іншою мовою.

 

4.2. Текст малої архітектурної форми (вивіски) не може містити мовних помилок.

 

4.3. Знаки для товарів і послуг наводяться на вивісках у тому вигляді, у якому їм надана правова охорона в Україні, відповідно до законодавства, зокрема статті 6 Паризької конвенції про охорону промислової власності.

5. Контроль за дотриманням Порядку та відповідальність за його порушення

 

5.1. Моніторинг за дотриманням виконання цього порядку здійснює Інспекція з благоустрою міста Винники.

 

5.3. Відповідальність за розміщення малої архітектурної форми (вивіски) (міцність, стійкість, безпеку, відповідність архітектурним вимогам, цілісність фасаду будівлі після монтажу/демонтажу малої архітектурної форми (вивіски) несе власник або уповноважена власником особа.

 

5.4. Якщо при проведенні робіт з монтажу та демонтажу малої архітектурної форми (вивіски) було пошкоджено фасад (фарбування, декоративні елементи тощо), власник (користувач) малої архітектурної форми (вивіски) зобов’язаний усунути всі пошкодження протягом 10-ти днів за власний рахунок.

 

5.5. За незадовільний зовнішній вигляд та технічну несправність малих архітектурних форм (вивісок), їх невідповідність вимогам цього Порядку відповідальні особи притягуються до відповідальності згідно з законодавством України.

6. Демонтаж малих архітектурних форм (вивісок)

6.1. Демонтажу підлягають:

 

6.1.1. Малі архітектурні форми (вивіски), що не відповідають архітектурним вимогам зазначених у розділі 2

 

6.1.2. Малі архітектурні форми (вивіски), встановлені у невідповідності до узгодженого комплексного проекту опорядження фасаду.

 

6.1.3. Малі архітектурні форми (вивіски), власників яких встановити не вдалося, що зафіксовано відповідним актом.

 

6.2. Власникам малих архітектурних форм (вивісок) скеровуються вимоги Інспекції з благоустрою міста Винники про усунення допущеного порушення.

 

6.3. Демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) повинен провести власник (користувач) малої архітектурної форми (вивіски) самостійно за власний рахунок у термін, вказаний у вимозі Інспекції з благоустрою міста Винники.
Малі архітектурні форми (вивіски), власники яких не виконали у встановлений термін вимог Інспекції з блаустрою міста Винники про добровільний демонтаж вносяться до рішення Виконавчого комітету Винниківської міської ради на примусовий демонтаж.

 

6.4. Термін, наданий у вимозі для її виконання, не може перевищувати 30 календарних днів.

 

6.5. Вимога вважається врученою у разі, якщо вона надсилається рекомендованим листом власнику на адресу за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

 

6.6. Примусовий демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) організовує ВКП «Добробут». Під час проведення демонтажу можуть бути присутні власник або користувач малої архітектурної форми (вивіски), представники державних органів, міських служб та інших організацій.

 

6.7. Примусовий демонтаж малих архітектурних форм (вивісок) оформляється актом (2 примірники), який підписують власник (користувач) малої архітектурної форми (вивіски) (у разі його присутності при демонтажі), представник ВКП «Добробут». До акту додається в обов’язковому порядку фотофіксація місця розташування малої архітектурної форми (вивіски) до і після демонтажу.

 

6.8. У разі відсутності власника малої архітектурної форми (вивіски) при демонтажі або його відмови від підписання акту демонтажу (про що робиться відповідна відмітка на акті) другий примірник акту у п’ятиденний термін надсилається поштою за місцем реєстрації власника рекомендованим листом (якщо встановлено його місцезнаходження).
Якщо місце реєстрації власника невідоме, ВКП «Добробут» у 5-дений термін повідомляє про проведений демонтаж та місцезнаходження малої архітектурної форми (вивіски) районний відділ Головного управління Національної поліції у Львівській області (за місцем демонтажу малої архітектурної форми (вивіски).

 

6.9. Після проведення демонтажу складається акт демонтажу малої архітектурної форми (вивіски) з зазначенням характеру робіт та їх вартості.

 

6.10. Демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) зберігаються на складі ВКП «Добробут».

 

6.11. Компенсація витрат пов’язаних з примусовим демонтажем, транспортуванням та зберіганням малої архітектурної форми (вивіски), покладається на власника (користувача) демонтованої малої архітектурної форми (вивіски).

 

6.12. Для повернення демонтованої малої архітектурної форми (вивіски) її власнику (користувачу) необхідно звернутись з такими документами:

 

6.12.1. Заявою на ім’я керівника ВКП «Добробут» про повернення демонтованої малої архітектурної форми (вивіски).

 

6.12.2. Документом, який підтверджує право власності (інше майнове право) на конкретну демонтовану малу архітектурну форму (вивіску) у разі наявності.

 

6.12.3. Документом, який підтверджує компенсацію витрат, пов’язаних з демонтажем малої архітектурної форми (вивіски), транспортуванням та зберіганням.

 

6.13. Облік та тимчасове зберігання демонтованих малих архітектурних форм (вивісок) здійснює ВКП «Добробут».
Демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) зберігаються у спеціально відведених для цього місцях (сховищах, складах тощо).

 

6.14. Демонтовані малі архітектурні форми (вивіски) підлягають утилізації після публікації у місцевих друкованих засобах масової інформації, якщо:

 

6.14.1. Після закінчення 180-ти денного терміну зберігання примусово демонтованих об’єктів їх власники не зголосились за поверненням.

 

6.14.2. Після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об’єктів власники не відшкодували вартості демонтажу, транспортування та зберігання або не надали документів, підтверджуючих право власності (інше майнове право) на цю вивіску.

 

6.14.3. Власники надали письмову відмову від демонтованої малої архітектурної форми (вивіски) та документи, які підтверджують право власності (інше майнове право) на цю малу архітектурну форму (вивіску).

7. Прикінцеві та перехідні положення

 

7.1. Питання, що не врегульовані цим Порядком, вирішуються згідно з чинним законодавством України.

 

7.2. Спори, що виникають в процесі розміщення вивісок, вирішуються у встановленому законодавством порядку.

 

7.3. Власникам вивісок, що були розміщені до прийняття цього рішення з дотриманням вимог законодавства, привести вивіски у відповідність до вимог цього Порядку та повідомити Виконавчий комітет Винниківської міської ради у визначений пунктами 3.1 – 3.9 цього Порядку строк та спосіб протягом шести місяців з моменту набрання чинності цим рішенням.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Календар подій

Лютий

25.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору