м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

23.01.2018

У Винниках захворіли на кір троє мешканців

За інформацією завідувача 2-го поліклінічного відділення комунальної 6-ї міської поліклініки Львова Надії Жигало, у Винниках розпочав статистику хворих на кір десятирічний учень СЗШ № 29.

 

Хлопчика, який не був вакцинований, госпіталізували через важкий перебіг хвороби. Наступною звернулася у місцеве поліклінічне відділення 22-річна мешканка Винник. Дівчина не змогла пригадати, чи її щепили від кору.  Останній випадок датований 22 січня. Захворіла трирічна дівчинка. Важка форма перебігу хвороби стала причиною для госпіталізації дитини в інфекційну лікарню.

 

«Кір – це гостре висококонтагіозне вірусне захворювання, яке відноситься до групи інфекцій дихальних шляхів, що викликаний вірусом кору, передається повітряно-крапельним шляхом, проявляється гарячкою, катаральними явищами, висипкою на шкірних покривах та слизових оболонках щік у вигляді плям Філатова-Коплика, – розповіла Надія Жигало. – Вірус кору достатньо стійкий у навколишньому середовищі, при кімнатній температурі зберігається протягом декількох годин, поширюється при кашлі та чханні хворої людини. Кір належить до інфекцій із дуже легким крапельним механізмом передачі й масовою сприйнятливістю, тому рівень захворюваності знаходиться у прямій залежності від кількості нещеплених осіб».IMG_20180122_120511_HDR

 

Інкубаційний період для кору складає 8-17 днів (максимально – 21 день). Хворий на кір небезпечний у останні один-два дні інкубаційного періоду та перші чотири дні висипу.

 

Симптоми і перебіг кору

 

Хвороба розпочинається з незначного підвищення температури тіла, нежитю, першіння в горлі, покашлювання. На внутрішній поверхні щік біля корінних зубів з’являються утворення величиною з макове зерно, оточене червоним обідком (плями Філатова-Коплика) та мають діагностичне значення. Після «катарального періоду» через 3-4 дні з’являється характерна висипка (численні дрібні червонуваті цятки, що мають тенденцію до злиття й утворення більших плям), яка характеризується етапністю висипання: спочатку за вухами, на
обличчі, шиї, потім розповсюджується на верхню частину тулуба та руки, лише потім на ноги. Може хвилеподібно підвищуватися температура тіла (до 40,5 ºС). Висипка тримається протягом 3-4 днів, верхній шар шкіри починає відлущуватись.

 

Єдиним надійним захистом від кору є вакцинація. Відповідо до діючого Календаря щеплень вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію – у шість років. Дитина має отримати дві дози з дотриманням між ними мінімального інтервалу введення (місяць).

 

Особи, які не щеплені проти кору, не хворіли раніше на кір або не мають відомостей про щеплення за епідемічними показами підлягають щепленням проти кору протягом 72 годин з моменту контакту з хворим.

 

«У поліклініці можна зробити щеплення у кабінеті № 28. Графік роботи: понеділок, середа, п’ятниця – 8.00:15.00, вівторок і четвер – 11.00:18.00. Для тих, хто не може прийти в поліклініку під час тижня, встановлено додатковий день прийому – суботу – з 9.00 до 15.00. Для безкоштовного щеплення дітей маємо якісну бельгійську вакцину. А дорослим необхідно придбати вакцину самостійно», – повідомила Надія Жигало.

 

Лариса Кубська

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Календар подій

Травень

8.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору