м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

У Винниках розпочнуть проект реставрації настінних живописів Костелу

Національний інститут Польської спадщини за кордоном «Polonica», Краківська академія красних мистецтв імені Яна Матейка, Львівська національна академія мистецтв, Винниківська міська рада розпочинають спільний проект з реставрації настінних живописів Санктуарію Матері Божої Винниківської.

«Для Винник сьогодні особливий день. Ми маємо реальну надію, за декілька років, побачити оновлений храм. Ми сподіваємось, що фрески отримають нове життя. Це дуже важливо для нашого міста, важливо для нашої країни. Я дуже завдячую польським інституціям, що активно піклуються і готові допомагати в реставрації. Але не менш важливим, про що ми сьогодні усі наголошуємо – це наука і відкриття додаткової спеціальності у нас на кафедрі нашої Академії мистецтв, де ми зможемо готувати молодих фахівців, які продовжать цю працю», – зазначив міський голова Винник Володимир Квурт.

Зокрема, цілями проекту визначено наступні напрями:

• проведення комплексу науково-консерваційних робіт щодо настінних живописів на об’єкті;
  • навчально-педагогічний аспект (залучення студентів до виконання робіт під наглядом досвідчених реставраторів Польщі та України)
  • започаткування нової освітньої спеціалізації «Реставрація настінного живопису» у ЛНАМ.

Довідково: вівтар у Костелі було створено Пінзелем та Оленським. Архітектр Костелу – Бернард Меретин – автор Собороу Святого Юра у Львові. Заснувала Костел Маріанна Потоцька.

15.2019