м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

20.08.2020

У Винниках провулок назвали іменем Василя Лученка

Рішенням сесії Винниківської міської ради присвоєно назву провулку імені Василя Лученка.

Як розповіла депутат Винниківської міськради, голова постійної комісії з питань розвитку міста, зовнішньоекономічної діяльності та гуманітарної політики Софія Маркевич, провулок імені Василя Лученка бере свій початок від вул.Сухомлинського і проходить паралельно між вулицею Івасюка та вулицею Любич-Парахоняк.

Довідково: Василь Лученко – вчитель, засновник та директор української гімназії, активний учасник довоєнної винниківської Просвіти.

Усе життя займався просвітництвом та навчанням українців. Завжди мав проукраїнську позицію і вважав, що битва за створення незалежної української держави ведеться на декількох фронтах. Одним з яких є становлення українця як освіченої, ерудованої, інтеліґентної особистості. Для цього ініціював створення гімназії , де рідною мовою проводилось навчання математики, фізики, історії, і звісно, української мови та літератури.

Його син – юрист Євген Лученко працював разом з легендарним винниківським адвокатом “оборонцем бідних” Богданом Левицьким. Спочатку, як колега, потім як секретар Народного суду у Винниках. Разом вони зуміли захистити багатьох винниківчан, яких переслідувала влада. Згодом, коли вже самого Левицького взяло НКВС, останній, переховуючись, проживав у сутеринах будинку, що належав Василю Лученку.

Інший син – священник Михайло, закінчив Греко-Католицьку Богословську Академію у Львові, засновану Андреєм Шептицьким, ректором якої був митрополит Йосип Сліпий.

Маючи великий досвід організаційної і просвітницької роботи Василь Лученко завжди підтримував винниківчан, що звертались до нього за допомогою.

Загинув, рятуючи у своєму будинку воїнів ОУН, яких переслідували більшовики під час бойових дій на винниківському вокзалі у кінці червня 1941р.

29.2020