м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

09.11.2020

У Винниках Пластовому вишкільному центру Станиці Львів надано ім’я Петра Франка

Рішенням сесії Винниківської міської ради присвоєно назву Пластовому вишкільному центру Станиці Львів у Винниках імені Петра Франка Національної скаутської організації «Пласт».

Відповідне рішення підтримано 19 депутатами.

Рішення прийнято, розглянувши звернення Станиці Львів щодо розташованого у місті Винники Пластового вишкільного центру та беручи до уваги вагомий внесок у розвиток української національної ідеї Петра Івановича Франка, співзасновника Пласту, учасника боїв за Львів під час Листопадового чину, сотника Української Галицької Армії, організатора Літунського полку УГА, українського педагога та письменника.

Зазначимо, що Петро Франко дбав про поширення Пласту по усій Галичині, об’єднував існуючі провінційні пластові організації та створював нові осередки. Він організував два З’їзди представників Пласту, на яких створено “Організаційний Пластовий Комітет”, опрацьовано статут, обговорено питання одностроїв, впоряду та ін. Навесні 1914 р. П. Франко зібрав у Львові з’їзд прихильників пластової ідеї. 28 червня 1914 р. у Львові відбувся величний Шевченківський здвиг молоді, на якому відбулася перша масова публічна маніфестація Пласту. Виступ пластунів був цілком організований Петром Франком. У липні 1914 р. провів перший стаціонарний табір у Чорногорі.

25.2020