м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

29.12.2020

У Винниках ознакували сквер родини Возьних

Винниківська міськрада ознакувала сквер названий рішенням депутатів 24-ої сесії Винниківської міської ради № 3035-24 від 09.10.2020р.  іменем родини Возьних.

У продовження розвитку туристичної навігації в місті, ознакувальні таблички встановили у сквері родини Возьних (який знаходиться  по вул. Злагоди, перпендикулярно до вул. Шевченка навпроти буд. 18-20) та сквер імені Олесі Саноцької (вул.Івана Франка).

Довідка:

Возьний Володимир Якович (1910-1948рр.) — член виділу товариства “Просвіта” у Винниках, учасник ОУН-УПА.
            1938р. оселився у Винниках. Того ж року одружився з Філоменою Федак.
Володимир Якович швидко влився в громадське життя винниківчан та був обраним до керівного складу “Просвіти” —  виділу. Усе життя займав проукраїнську позицію, дотримувався націоналістичних поглядів, намагався чинити спротив радянській владі.
1941р. Володимира Возьного призвали до Червоної армії, був завскладом військової частини. Під час війни потрапив до німецького полону та його відпустили через галицьке походження. Повернення на Галичину радянського режиму зустрів у Винниках, вже у лавах УПА. Коли додому по нього прийшли з НКВС, дружина видала його за померлого, так вдалося вберегтися від пошуків та переслідувань.
Помер 1948р. у Винниках, похований на місцевому старому цвинтарі.

Брат Володимира — Ярослав Возьний (1914-1941рр.) — активний учасник громадського життя Винник, секретар місцевої “Просвіти”, член ОУН, політв’язень.
            Був учасником українських клубів і товариств, а також ОУН. Наприкінці 1930-х поселився у Винниках і став членом місцевої “Просвіти”, де проявляв велику активність. З документів товариства відомо, що Ярослав Возьний неодноразово мав доповіді на виховні та ідеологічні теми для близько 90-та людей. Вів також курс для неписьменних, який відвідувало 18 юних винниківчан, що після цього навчилися читати і писати. 1938р. був обраним секретарем “Просвіти” у Винниках.
Із приходом радянського режиму в наше місто, потрапив під нагляд спецслужб. Однієї ночі за ним приїхали співробітники НКВС. Ув’язнення відбував у тюрмі “на Лонцького”. Розстріляли Ярослава Яковича 1941р. у віці 27-ми років за антирадянську пропаганду та агітацію, а також за участь у контрреволюційних організаціях. Місце поховання невідоме.

Возьна (Федак) Філомена Тимотеївна (1913-2014рр.) — корінна винниківчанка, довгожителька, активна учасниця громадсько-культурного життя міста, депутатка ВМР чотирьох скликань, членкиня місцевого товариства “Просвіта”.
            Народилася у Винниках в українській патріотичній сім’ї. Змалечку відрізнялася любов’ю до України, її культури та історії. Була активною винниківчанкою, членкинею “Просвіти”, співала у хорі. Як дружині воїна УПА, їй відкрито погрожували засланням в Сибір, проте пошкодували через малих дітей.
У 1950-60-х рр. була депутаткою Винниківської міської ради. У ті ж роки була у складі, а згодом і заступницею голови житлової комісії при міській раді. Неодноразово брала активну участь в роботі виборчих дільниць. Багато років пропрацювала у винниківському Будинку культури, а пізніше — у кінотеатрі “Карпати”.
До кінця життя проявляла велику любов та інтерес до життя України і рідного міста.
Померла на 102 році життя у Винниках, похована на місцевому старому цвинтарі.

Січень

25.2021