м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

У музеї Винник презентували виставки «Код родини» і «По обидва боки Бугу»

В рамках наукової конференції “Депортації в системі злочинів тоталітарного комуністичного режиму” у КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» відкрили тематичні виставки.

До 75-х роковин початку депортації українського населення у Польщі винниківський музей прийняв учасників дводенної наукової конференції, яку вчора, 27 вересня, відкрив міський голова Винник Володимир Квурт.

«Сподіваюся, сьогоднішнє відкриття наукової конференції, стане вагомим кроком системного вивчення (можливо доживемо і до появи наукової установи) злочинів тоталітарних режимів . І питання не лише осуду депортації, етноциду, знищення культури, мови, віри корінних народів ,збереженні пам’яті про трагедію та біль кожного постраждалого особисто , але й у зусиллях світу не допустити подібних трагедій в майбутньому», – зазначив п.Володимир.

«Сьогодні ми відкриваємо виставки такими сумними думками, коли ніби під приводом добровільної депортації, українців виселили зі своїх стратегічних земель. Але добровільне переселення було тільки на папері. Ця конференція, як і ці виставки є підготовлена спільно із Українським інститутом національної пам’яті, Інститутом українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України, Українським католицьким університетом, Історико-краєзнавчим музеєм, музеєм народної архітектури і побуту у Львові ім.Климентія Шептицького. Державним меморіальним музеєм М.Грушевського у Львові.

Власне, ці виставки пов’язані із переселенням українців зі своїх стратегічних земель, в яких неодноразово показували і документи, і фотографії цих подій. Ідеєю виставки став показ, що основою збереження культури була родина, власне звідси і назва однієї із виставок». – розповів директор КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» Ігор Тимець.

Напрямами конференції стали:

• Депортація як практика й інструмент тоталітарного режиму
  • Депортація і людина: повсякдення, стратегії виживання, травматичний досвід
  • Правова оцінка депортації як злочину
  • Пам’ять про депортації: відновлення, збереження, вшанування

6.2019