м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

15.11.2019

У КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» відкрили нові експозиційні зали

За підтримки Міністерства культури України в рамках проекту «Малі міста – великі враження» у КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» м.Винники реалізовано проект «Популяризація пам’яток археології через інтерактивну систему інформаційного забезпечення».

Відкриття і презентація музейних експозицій відбулись сьогодні, 15 листопада.

Привітати з відкриттям та ознайомитись із виставкою завітали представники Львівської ОДА, Львівської обласної ради, Винниківської ради, гості-музейники з різних областей України.

«Насправді тішуся, що сьогодні, разом, ми можемо побачити оновлені стенди нашого спільного музею. Бо цей музей повинен стати окрасою, а можливо, таким першим кроком цих змін, які торкнуться кожного з нас і кожної нашої установи. Бо це надзвичайно важливо!

Основним нашим завдання було зробити, щоб музей не залишався цвинтарем старожитностей. Музей має бути місцем знань, місцем сили, місцем нашої української історії, яка буде співзвучна тим завданням, які сьогодні ставляться перед Україною. Україна має бути сучасна, щоб рухатися і залишатися на рівні розвинутих країн світу. Якщо ми не зробимо сучасними наші музеї – нам важко буде, аргументувати, апелювати. Якщо ми не звернемо увагу на культуру, якщо ми не звернемо увагу на освіту, і в тому числі на музейну справу, об’єктивно рух України буде дуже сповільненим», – акцентував міський голова Винник Володимир Квурт.

У оновленому музеї представлені археологічні артефакти Західного регіону України, серед яких, зокрема, «меч вікінгів», один із трьох у світі казанів із зображенням свебських воїнів, фрагмент кам’яної плитки зі «смайликом», та інші унікальні артефакти.

«За 25 років роботи музею вдалося зібрати не лише достойну колекцію, а й сформувати навколо музею вірних друзів та партнерів з різних країн та установ. Музей має прекрасну команду фахівців, завдяки яким вдалося створити нові експозиції. Цьогоріч нам вдалося виграти ґрант, який дозволив втілити проект у життя», – розповів голова Західно-Української спілки музеїв, Заслужений працівник культури України, директор музею  Ігор Тимець.

Бажаючих завітати на археологічну експозицію запрошують 18 листопада до Історико-краєзнавчого музею у Винниках (вул. Галицька 26).

29.2020