м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

16.07.2019

Тривають роботи відновлення настінних живописів Санктуарію Матері Божої Винниківської

Національний інститут Польської спадщини за кордоном «Polonica», Краківська академія красних мистецтв імені Яна Матейка, Львівська національна академія мистецтв, Винниківська міська рада реалізовують спільний проект з реставрації настінних живописів Санктуарію Матері Божої Винниківської.

У Винниках тривають реставраційні роботи у храмі, під час яких фахівці відновлюють старовинні оригінальні розписи, які не одноразово були замальовані.

«Ми робимо проби щоб встановити скільки слоїв де є. Але, коли робиш проби, тобі здається, що воно по-одному, а починаєш працювати і виходить дуже багато різних нюансів», – діляться спеціалісти.

Нагадаємо, що відновлення фресок здійснюється в рамках міжнародної співпраці. Цілі проекту:

• проведення комплексу науково-консерваційних робіт щодо настінних живописів на об’єкті;
  • навчально-педагогічний аспект (залучення студентів до виконання робіт під наглядом досвідчених реставраторів Польщі та України)
  • започаткування нової освітньої спеціалізації «Реставрація настінного живопису» у ЛНАМ.

7.2019