м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

“Просвіта” відзначила 150-річчя товариства

Міський голова Винник Володимир Квурт і виконавчий комітет ради вітають усіх з нагоди 150-річчя з дня заснування товариства “Просвіта”.

«Товариство «Просвіта» стало прообразом Української держави в духовному та ідейному плані. Саме воно зіграло важливу роль у становленні нашої державності. В умовах панування чужих імперій “Просвіта” займалася освітою, культурою, хорошим дозвіллям, економічною діяльністю, страховими товариствами, підприємствами, вихованням молоді. Найголовніше завдання — виховання українців, людей, які ідентифікували себе з українською нацією. І в цьому історична роль “Просвіти”. Щиро вітаємо усіх причетних до розвитку товариства. Віри, наснаги, творчих вогнів на розквіт товариства», – зазначив міський голова Винник Володимир Квурт.

Нагадаємо, товариство «Просвіта» (1868—1939) — громадська організація, утворена 1868 у Львові з метою культурного розвитку, консолідації народної спільноти та піднесення національної свідомості українського народу.

Співзасновником і головою був громадський діяч і політик, священик УГКЦ Микола Устиянович.

«Просвіта» поширила діяльність на всі українські землі (найпотужніші мережі — у Галичині, на Буковині, Поділлі, Київщині, Волині, у Закарпатській Україні). Створена організаційна структура (філії—читальні) в західноукраїнських землях підпорядковувалася Львівському товариству «Просвіта». У підросійській Україні «Просвіти», утворені 1905—07 в губернських містах, координували роботу осередків, що з 1917 року діяли за власними статутами.

28.2020