м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

Почесну довгожительку Винник Марію Крису привітали з днем народження

Заступник міського голови Винник Богдан Шустер та депутат ВМР Софія Маркевич привітали з уродинами Почесну довгожительку Винник Марію Крису.

«Ми пишаємося  людьми, які пронесли скрізь багато років добро і мудрість, і сьогодні є гарними порадниками у житті, – зазначив у своєму вітальному, звертаючись до ювілярки, Богдан Шустер. – Бажаємо Вам, шановна п.Маріє, міцного здоров`я і довгого та щасливого життя».

Нагадаємо, Марія Петрівна Криса (*1928) – Народилася у селі Чижиків, що поблизу Винник. Через війну змогла закінчити лише 6 класів середньої школи. А через важку ситуацію в сім’ї: брат загинув на війні, старшу сестру забрали в Німеччину на роботу – переїжджає до Винник і працює на Тютюновій фабриці (близько 6 років) після цього влаштувалась на Швейну фабрику. Двічі на тиждень їздила до села Чижиків, щоб допомогти матері та малому племіннику, якого виховувала від народження.

У 2007 та 2008 роках на Святі хліба у Львові отримала відзнаку та Диплом за збереження та підтримку давніх українських традицій хлібопекарства, організованого Гільдією приватних пекарів та кондитерів Львівської області.

Марія Криса була учасником церковного хору, адже ще з дитинства мала гарний голос та навчилась українських пісень. Брала участь у споруджені Храму Володимира та Ольги у місті Винники.

А ще пані Марія є чудовою майстринею з вишивання. Рушники, скатертини, сорочки надзвичайно барвисті, адже майстриня вкладає у них свою душу. Один обрус вишивала для церкви, спочатку він був в церкві Воскресіння, а зараз в церкві Володимира та Ольги у м. Винники. Маючи найкращі думки та наміри, співаючи українських пісень – вишиванка стає безцінним оберегом.

14.2019