м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

17.04.2019

Почесну довгожительку Винник Марію Крису привітали з днем народження

Заступник міського голови Винник Богдан Шустер та депутат ВМР Софія Маркевич привітали з уродинами Почесну довгожительку Винник Марію Крису.

 

«Ми пишаємося  людьми, які пронесли скрізь багато років добро і мудрість, і сьогодні є гарними порадниками у житті, – зазначив у своєму вітальному, звертаючись до ювілярки, Богдан Шустер. – Бажаємо Вам, шановна п.Маріє, міцного здоров`я і довгого та щасливого життя».

 

 

Нагадаємо, Марія Петрівна Криса (*1928) – Народилася у селі Чижиків, що поблизу Винник. Через війну змогла закінчити лише 6 класів середньої школи. А через важку ситуацію в сім’ї: брат загинув на війні, старшу сестру забрали в Німеччину на роботу – переїжджає до Винник і працює на Тютюновій фабриці (близько 6 років) після цього влаштувалась на Швейну фабрику. Двічі на тиждень їздила до села Чижиків, щоб допомогти матері та малому племіннику, якого виховувала від народження.

 

У 2007 та 2008 роках на Святі хліба у Львові отримала відзнаку та Диплом за збереження та підтримку давніх українських традицій хлібопекарства, організованого Гільдією приватних пекарів та кондитерів Львівської області.

 

Марія Криса була учасником церковного хору, адже ще з дитинства мала гарний голос та навчилась українських пісень. Брала участь у споруджені Храму Володимира та Ольги у місті Винники.

 

А ще пані Марія є чудовою майстринею з вишивання. Рушники, скатертини, сорочки надзвичайно барвисті, адже майстриня вкладає у них свою душу. Один обрус вишивала для церкви, спочатку він був в церкві Воскресіння, а зараз в церкві Володимира та Ольги у м. Винники. Маючи найкращі думки та наміри, співаючи українських пісень – вишиванка стає безцінним оберегом.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Календар подій

Березень

5.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору