м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

21.10.2019

Перший тренер Олега Лужного живе й працює у Винниках

Цьогоріч свій 70-річний ювілей відзначив один із найкращих вихованців винниківського футболу – Юрій Гданський.

Усе своє життя Юрій Євгенович Гданський назавжди пов‘язав із футболом і винниківським стадіоном. Та це й не дивно, бо батько пана Юрія також був знаним винниківським футболістом – вправним воротарем.

На жаль, батько й син так ніколи й не зустрілися на футбольному полі, бо воротар винниківської футбольної команди Євген Гданський після вогнепального поранення зійшов у могилу ще до народження сина. Але любов до спорту й, зокрема, до футболу, передалася від сина до батька І син Юрій продовжив славні традиції винниківського футболу.

Потужна гра Юрія Гданського у складі винниківського клубу привернула увагу до нього тренерів львівських «Карпат». Перебуваючи у  найкращій команді Західної України, Юрій Гданський виступав за її дублюючий склад.

«Виступаючи за дублерів «Карпат», мені найбільше запам‘ятався наш виїзд на матч чемпіонату колишнього СРСР у Ташкент – столицю Узбекистану, – розповідає Юрій Гданський. – Це – південь, тому вдень там неймовірна спека. Пригадую, прилетіли ми туди й нас зустріли представники «Пахтакору». До готелю було близько, але водій нас тоді добре й довго повозив розпеченими південним сонцем вулицями їхньої столиці. У салоні автобуса львівські футболісти перебували немов у сауні, а коли ми нарешті добралися до готелю, то були, немов вичавлені лимони. У готелі годі було переночувати, бо й там було неймовірно спекотно. Ми поливали водою з крана свої простирадла й обмотувалися ними. Та матерія враз ставала сухою – вода випаровувалася миттєво. Наш провідний захисник Валерій Сиров із мокрим простирадлом вийшов на балкон, щоб там заночувати. Але коли у них настає глибока ніч, то й температура повітря падає миттєво й стає вже холодно. І перед важливою грою Сиров ще й простудився. Але й на цьому не завершилися наші пригоди, бо господарі, використовуючи  кліматичні умови своєї країни, призначили поєдинок на період, коли в Ташкенті стояла найбільша спека – 40 градусів! Нашим гравцям не те, що бігати, просто дихати було важко. Легендарний нападник «Карпат» Янош Габовда так весь поєдинок і простояв у центрі поля. Бо ні сил, ні можливості загрожувати воротам суперника через неймовірну спеку не мав».

Технічний, із сильним і влучним ударом Юрій Гданський уже був «на підході» до основи львівських «Карпат», але важка травма перекреслила всі його плани. Під час гри за дублерів «Карпат», яка відбувалася в Червонограді, суперник потрапив у ногу Юрія Гданського. Допоки команда поверталася з Червонограда до Львова, то нога страшенно розпухла. Довелося довго заліковувати цю травму. Його місце в команді посіли інші футболісти й із мрією про виступи в «Карпатах» йому довелося розпрощатися. Та в 60-их роках минулого століття на Західній Україні була ще одна команда майстрів – «Нафтовик» із Дрогобича. Керівництво цього клубу одразу ж запропонувало Юрію Гданському перебратися у Дрогобич. І він погодився на цю пропозицію. Згодом Юрій Гданський багато років захищав кольори винниківського клубу, а після завершення кар‘єри розпочав тренерську діяльність. І тут він досяг ще більших вершин. Адже передав свій талант, свої знання багатьом юним футболістам. Серед його найвідоміших вихованців треба згадати легендарного Олега Лужного та Романа Толочка.

Заслужений майстер спорту Олег Лужний за свою кар‘єру встиг здобути звання чемпіона СРСР, України, Англії, виступити за збірні України й СРСР. У нього дуже багато нагород. Олег Лужний і зараз є одним із тренерів київського «Динамо». А його  неймовірно вдалій футбольній кар‘єрі дав старт саме Юрій Гданський. І Романа Толочка знають уболівальники футболу України, бо він дуже вдало й довго захищав честь львівських «Карпат». Чудовим тренером став і син пана Юрія – Роман Гданський, який зараз продуктивно працює у ФК «Львів».

І до становлення ФК «Рух» Юрій Гданський також доклався, віддавши цій команді багато своїх сил, знань і праці.

Навіть сьогодні, в свої сімдесят років, Юрій Гданський не залишився вдома – він і далі на винниківському стадіоні –  тренує дітей, передаючи їм свій величезний і безцінний досвід.

Володимир Гаврилів

13.2019