м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

24.10.2019

Обережно! Підпал листя – перший крок до виникнення та поширення лісових пожеж!

Винниківська міськрада нагадує, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей.

Днями, в межах Винниківського лісу вогнеборці гасили пожежу. Головне управління ДСНС України у Львівській області звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти! Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

В разі виникнення пожежі негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»

Основні правила поведінки під час подорожі і відпочинку у лісі влітку усі ми знаємо ще з шкільних парт.

Однак, аби уникнути будь-якої ймовірності такої загрози, нагадаємо їх.

Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

• не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
  • намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю;
  • не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;
  • ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
  • не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
  • суворо забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин.

При виявленні пожежі:

• обов’язково повідомте про пожежу за номером 101;
  • незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском, шматком цупкої незаймистої тканини;
  • якщо вогонь великий – виходьте з лісу у напрямку проти вітру;
  • повідомляйте про пожежу зустрічних людей, у разі необхідності допоможіть їм покинути ліс.

Протипожежні заходи в лісі не складні й зовсім не потребують матеріальних затрат. Лише обережного дбайливого ставлення, розуміння серйозності можливих наслідків.

Пам’ятайте, що лише висока культура поводження з вогнем, дотримання правил пожежної безпеки позбавить особисто вас і навколишніх від біди і страждань, що приносять пожежі.

13.2019