м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

22.10.2019

Ніяких попереджень: ще на дев’ятьох винниківчан наклали адмін штрафи

В ході чергового рейду Винниками, комісією з благоустрою накладено штрафи на мешканців міста.

 

Зокрема, протоколи за адмінпорушення складено на мешканців вул.Ціолковського, Забава, Ломоносова, Крива, Галицька, Стрілецька.

 

Про факти порушень здебільшого повідомляють мешканці, яким щоденно і щоночі заважають вільно дихати, зважаючи на випалювання сміття та сухої трави.

 

«Перш за все, спалювання листя – це забруднення повітря, яке завдає шкоду організму людини та може викликати хвороби. Окрім цього, через додаткові викиди парникових газів міняється і сам клімат. При цьому зменшується родючість землі.

На численні звернення винниківчан, окрім адміністративних штрафів, світлини палів, їх помешкання та імена, будемо оприлюднювати на офіційному сайті і в соцмережах», – зазначає заступник міського голови Винник Богдан Шустер.

 

Куди звертатися, якщо Вашим сусідам «закон не писаний», а сморід і димова завіса по всій окрузі? – На гарячу лінію Державної екологічної інспекції у Львівській області– 0322 387 370; до відділу поліції – 102, до уповноважених виконавчим комітетом Винниківської міської ради посадових осіб для складання протоколів  про адміністративне правопорушення за телефоном 032 2295440, 032 2295431.

 

Нагадаємо, За випалювання сухої рослинності притягують згідно зі статтею 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Згідно із чинним законодавством розмір штрафу для громадян становить суму від 340 до 1 360 гривень. Якщо випалювання сухої рослинності зафіксували на об’єктах природо-заповідного фонду, то розмір штрафу збільшується.

 

Тепер про те, куди дівати листя і деревину.

 

Найбільш ефективним по відно­шенню до довкілля шляхом утиліза­ції опалого листя є компостування. Метод компостування є безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю. Компост з харчових відходів та дворового сміття на задньому дворі може значно зменшити необхідність утилізації таких відходів.

 

Робити компост зовсім не важко!

 

Компостну купу можна зробити де-небудь на краю подвір’я, неподалік від джерела води та бажано у місці, куди не попадає пряме сонячне проміння. Оберіть ділянку землі десь розміром 1 х 1,5 м. Вичистіть ділянку від дерну та трави. Поставте невелику огорожу навкруг своєї компостної ділянки, на кутках вбийте кілки. Залиште достатньо місця для того, щоб можна було без перешкод підійти до компостної купи.

 

Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях, глибиною до 1 м і  шириною 1,5 м. Траншейне компостування зручніше тому, що при ньому компост рівномірно зволожується й не пере­сихає. Використовувати компост в якості добрива, можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисним є використання ком­посту в якості прикорене­вої підкормки дерев і кущів.

 

Компост можна робити з багатьох харчових відходів, включаючи залишки від овочів, фруктів, яєчну скорлупу, чайні пакетики і т.ін. На додаток до цього, компостуються такі речовини як листя, трава, дрібне гілля, шматки шовку та бавовни, стружка, газети та зола. Почніть з заповнення вашої купи 10см шаром листя, шматочків землі або грубого сміття з подвір’я (гілля). Якщо ви додаєте в компостну купу харчові відходи, розбавляйте їх листям, гіллям та іншим сміттям. Щоб позбавитися неприємного запаху, можна додавати в компостну купу порошок з люцерни. В суху погоду зволожуйте купу водою, але так, щоб вона не стала дуже розм’яклою. Кожні декілька тижнів розкопуйте та розпушуйте купу щоб у ній циркулювало повітря та рівномірно розподілялась вологість. Не дивуйтесь, якщо ви відчуєте, як компостна купа виділяє тепло або побачите у ній хробаків – все це є частиною процесу розкладу.

 

Зазвичай, компост “достигає ” за 3-6 місяців після того, як ви почали з ним роботу. На цей час компост стає темним та пухким матеріалом.

 

Які матеріали можна компостувати?

 

Ідеальним варіантом є компостування лише опалого листя, але такі матеріали як трава, гній, лушпиння картоплі та інших овочів і фруктів, харчові відходи також підходять для компостування. М’ясо, жир та молочні продукти не рекомендується компостувати через виникнення різкого неприємного запаху та імовірності появи й розмноження паразитів.

 

З якою метою використовують компост?

 

Компост може стати у великій нагоді на вашому подвір’ї та у господарстві. Його можна використовувати як високоякісне органічне добриво у саду та на городі для підживлення ґрунту і підвищення його родючості. Компост покращить стан ґрунту, допоможе землі краще вбирати повітря та воду, зменшить ерозію ґрунту. Використання компосту у вигляді мульчі на поверхні ґрунту позбавить від проблеми руйнування ґрунтової кірки на городі після кожної зливи для того, щоб полегшити ріст рослин. Компост або мульча з нього утримають у ґрунті вологу надовго навіть у найспекотніші дні та забезпечать збереження гумусу та органічних речовин від вивітрювання. Внесення компосту пригнічує розвиток бур’янів, покращує температурний режим ґрунту, слугує поживними речовинами для хробаків та інших організмів, які забезпечують поживними речовинами рослини та культури.

 

У чому переваги компосту?

 

Найціннішою характеристикою ком­посту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на приса­дибних ділянках, в садах.

 

Компостування є природнім видом перебігу органічних речовин, який допомагає зменшити щільність ґрунту та ерозію. Коли листя компостується разом з рештками трави, які містять азот, кінцевий продукт є дуже цінним органічним добривом.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Календар подій

Травень

15.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору