м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

16.07.2020

«Незрілість еліти змарнувала стартові можливості 90-х, перетворивши Україну на вотчину олігархату» – Володимир Квурт

Міський голова Винник, засновник ГО «Великий Львів» Володимир Квурт дав коментар щодо  нинішнього стану країни, її шанси і результати.

— Прийняття Декларації про державний суверенітет України — історичний факт! Ми проголосили світу відновлення Української державності, і сьогодні Україна, безперечно, — суверенна держава! Так, рівень економічного розвитку, авторитет і військова міць, швидше, формують завдання до великої роботи, ніж дають підстави пишатися досягнутим. Та  майбутнє — в руках українського народу і в бажанні української нації стати в перші лави успішних країн планети.

Те ж, що відбувається під куполом Верховної Ради, — свідчення, що війна за незалежність триває. Військова агресія, анексія Криму, використання військової сили, захоплення контролю над інформаційним простором, бажання розколоти країну щодо мови, релігії, розпалювання національної ворожнечі — все це дії Росії, вагітної імперськими амбіціями кремлівського недомірка.

Спроба втримувати значну частину українців в російському мовному просторі — це формування електоральної бази колаборантів і «п’ятої колони» Москви як способи впливу на політичне життя країни та її міжнародну політику. Це спроба скористатися демократичними засадами України і розуміння, що російський мовний простір все ще набагато більший, ніж чисельність росіян за національністю. І саме тому так запекло, винахідливо адепти Путіна захищають російську мову, а значить — свою можливість бути обраними до всіх рівнів влади. Вони не полишають надії скористатися псевдореферендумом чи будь-яким іншим владним актом (за прикладом країн Балтії перед Другою світовою чи Криму), щоб знову зробити Україну частиною російської імперії та закликати північного диктатора ввести війська.

Розуміння цілей ворога — виклик і спонукання до дії національної еліти! Хоча, власне, незрілість і захланність її змарнувала стартові можливості 90-х, перетворивши Україну на вотчину олігархату та територію корупції.

Століття без власної управлінської еліти зіграло з нами злий жарт, коли на вершину влади піднялися люди з дрібними мріями і великими апетитами. Васали спромоглися формулювати власні інтереси і не спромоглися ні згенерувати інтереси власної країни, ні спроможності їх відстоювати.

Це ослабило державу, чим скористалися вороги. Популізм, марнославство, управлінська безграмотність насправді приводять до влади прислугу, а не лідерів, не дозволяють на рівних вести гуманітарний діалог ні вдома, ні з країнами-сусідами, бути переконливим в питаннях культури, історії, економічних проєктів.

Тому шанс для українців — повірити у власні сили і в державу Україна! Робити країну сильною, вдаватися до українського просвітництва — це значить розбудовувати наш суверенітет! Перестати перекладати провину на інших, ворогів чи депутатів, підніматися з диванів, відриватися від ґаджетів і йти будувати власну державу!

Це Велика праця. Це — відповідальність. І готовність до пожертви.

Це — усвідомлення, що правдивий громадянин контролює владу і платить податки.

Переконаний: ми спроможні здивувати світ великими мріями і справами, гідними великих націй!

Повний текст статті ТУТ

30.2020