м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

06.02.2020

Ми – за збереження Винник!

У місті відбулась зустріч із представниками активної громади міста, які у той чи інший час долучились до формування політичної, культурної, економічної та інших сфер діяльності міста.

 

В ході зустрічі, обговорили питання децентралізації і загрози, які стоять перед містом Винники. В результаті спільного обговорення прийнято одноголосне рішення – подати звернення до очільників держави із закликом до громади збирати підписи в підтримку збереження міста Винники.

 

 

Подаємо повний текст звернення:

 

 

 

Вельмишановні добродії!

 

Ми, представники громади м. Винники, у зв’язку з проведенням в країні реформи адміністративно-територіального устрою та створенням об’єднаних територіальних громад, вважаємо за доцільне висловити свою позицію щодо участі у Львівській ОТГ.

 

Винники завжди підтримували і підтримують побудову партнерських, добросусідських відносин з м. Львовом  та навколишніми громадами. Ми вбачаємо в формуванні агломерації Великий Львів спільне майбутнє, яке дає нові можливості кожній громаді, яке сприяє у  вирішенні проблем Львова і дає шанс приміським громадам на заможне і успішне життя.

 

Сьогодні над нашим містом, де мешкає понад 21 тисяча мешканців, містом з понад 700-літньою історією, містом з Магдебурзьким правом, містом, яке пов’язане своєю історією з видатними історичними постатями України, де і сьогодні мешкають видатні сучасники, нависла загроза зникнення. Причина у законодавстві, яке не дає можливості об’єднуватись в ОТГ містам і тому формування Львівської об’єднаної територіальної громади призведе до ліквідації Винник. Ми вважаємо це несправедливим.

 

Таке об’єднання порушує принципи децентралізації, яким передбачено збільшення фінансової спроможності громад та їх самоврядності. Львів нічого не виграє, не вирішить жодного з своїх питань, поглинувши місто Винники. Більше того, утвориться ще одна периферійна  територія з проблемами, які доведеться вирішувати місту Львову.

 

Шлях поглинання – це шлях минулих століть. Сьогодні успішні економіки світу формують агломерації не знищуючи місцеве самоврядування, не знищуючи самобутність, не знищуючи власну історію.

 

Зараз іде мова про майбутнє громади  і про її інтереси треба говорити з громадою. Ми проти, щоб про нас і наше майбутнє говорили без нас.

 

Ми, представники громади міста Винники, вимагаємо врахувати інтереси міста та припинити знищення нашої історії. Варіантом виходу із ситуації, що склалась навколо формування Львівської об’єднаної територіальної громади, ми бачимо у внесенні змін до чинного Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а саме дозволити містам, які входять до складу об’єднаної територіальної громади і не є їх адміністративним центром, залишити свою самоврядність та мати представницькі органи місцевого самоврядування. Якщо ж це неможливо – створити громаду з центром у місті Винники.

 

Ми виступаємо за збереження Винник і звертаємось до Львова підтримати нас у збереженні нашої самоідентичності заради спільного майбутнього.

 

Підписні листи знаходяться у палатках на вулицях Винник та у музеї ( вул. Івасюка та вул. Галицькій)

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Календар подій

Квітень

12.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору