м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. (032) 2295440,
vynnyky_vykonkom@ukr.net

Місто сьогодні

MS-Panorama     Винники розташовуються за декілька кілометрів на схід від Львова та входять до складу так званої львівської агломерації. Невелика відстань між Винниками і Львовом та добре транспортне сполучення, дозволяють з’єднати центральні частини обох міст за допомогою громадського транспорту або ж автомобіля всього за 15-20 хвилин.

Місто дуже компактне за своєю площею (всього 6,67 км.кв.), водночас досить густонаселене (2,5 тис.осіб/км.кв). В останні роки у Винниках спостерігається стійка тенденція зростання кількості городян. На кінець 2015 року у місті проживає понад 17 тис. мешканців.

Ландшафтно місто можна розділити на низинну і верхню частини. У низинній частині Винник домінує приватна малоповерхова житлова забудова, а от у верхній розташовуються адміністративні будівлі міста, сконцентровані торгівельні і комерційні заклади, а також тут виділяється багатоповерхова житлова забудова.

Загалом урбаністичний простір Винник невід’ємно пов’язаний із унікальними природними об’єктами, які є окрасою міста: Винниківське озеро, Винниківський лісопарк з неперевершеними «Чортовими скелями», гори: «Жупан», «Шипшина», «Лисівка».

Сьогоднішні Винники мають добре розвинуту соціальну інфраструктуру. У місті працюють три загальноосвітні середні школи (№ 29, № 47, школа «Берегиня»), спеціальна загальноосвітня санаторна школа-інтернат і дитячий садок із ясельною групою.

Інтелектуальному і мистецькому дозвіллю дітей, молоді та дорослих винниківчан активно сприяють Львівська державна школа мистецтв №9, Будинок дитячої та юнацької творчості, Культурний центр «Дозвілля», Народний дім м. Винники, бібліотечні заклади № 34 і № 35.

У місті функціонує краєзнавчий музей (1991 р.), фонди якого містять багато цікавих археологічних експонатів, а сам музей є осередком активної науково-дослідної роботи, місцем проведення всеукраїнських і міжнародних науково-практичних археологічних конференцій, учасником транскордонних археологічних проектів.

Спортивна гордість Винник – аматорський футбольний клуб «Рух», який вже декілька років поспіль є чемпіоном футбольної прем’єр-ліги Львівщини (2012-2014рр.), чемпіоном (2014р.) та віце-чемпіоном (2013р. і 2015р.) першості України з футболу серед аматорів.

Місцем проведення домашніх матчів «Руху» є стадіон ім. Богдана Маркевича, який має сучасну футбольну інфраструктуру та поряд з яким функціонує дитяча футбольна школа, відкрита у 2008 році видатним українським футбольним тренером, уродженцем Винників Мироном Маркевичем. На сьогодні у винниківській дитячій футбольній академії займається понад 200 хлопчаків.

У Винниках діють декілька медичних закладів серед яких 2-ге поліклінічне відділення 6-ї міської клінічної поліклініки Львова, а також Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи. На базі останнього здійснюється медична допомога демобілізованим учасникам АТО.

Винники багаті на стародавні і нові сакральні споруди. Сьогодні богослужіння відбуваються у церкві Воскресіння Господнього (1842 р.), костелі Вознесіння Пресвятої Богородиці (1766 р.), церкві Івана Хрестителя (1998 р.) та церкві святих Володимира і Ольги (2001 р.).

У Винниках працюють активні громадські об’єднання: винниківський осередок товариства «Просвіта», найстаріша громадська організація Винник (діє з 1896 р., незмінно опікується просвітницькою роботою, національно-патріотичним вихованням тощо), Спільнота взаємодопомоги «Емаус-Оселя» (реалізує проекти у сфері соціального захисту, соціальної реінтеграції, допомагає соціально незахищеними верствами населення), молодіжна громадська організація «Золота молодь Винник» (реалізовує заходи і проекти пов’язані із дитячо-юнацьким творчим, спортивним дозвіллям, формуванням активної громадянської позиції, виховання патріотизму), осередок громадської організації «Всеукраїнського об’єднання учасників АТО» (займатиметься розробкою програм для підтримки учасників АТО, які проживають у Винниках).

В економічному сегментів місто добре представлено виробничими підприємствами, різноманітними закладами торгівлі і надання послуг. Найбільше підприємство, яке працює на території міста – Тютюнова фабрика. У місті також працюють декілька взуттєвих фабрик: «СтеПТер», «Gina».

У Винниках чимало готельних, ресторанних об’єктів, відпочинкових закладів, які приваблюють своєю гостинністю, якісним обслуговуванням та лояльною ціновою політикою.

 

Винники та винниківчани з радістю запрошують вас у гості!

Календар подій

Квітень

18.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору