м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

27.03.2020

Лікар-ветеринар окреслив основні вимоги з вигулу тварин у час карантину

Лікар-ветеринар Віктор Маковецький розповів про основні заходи для безпечного вигулу улюбленця.

 

Як показує практика, у багатьох країнах, прогулянка з домашніми улюбленцями наразі є однією з небагатьох причин для порушення карантину. Власники собак хвилюються за безпеку своїх тварин і власну безпеку, оскільки, наразі, немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу.

 

Але ж як гуляти з ними правильно під час епідемії? Чи варто вживати додаткових заходів? Що треба знати, аби убезпечити себе – про це і розповів п.Віктор:

 

  • Перш за все, перед тим, як виходити на вулицю, в кращому випадку, потрібно поміряти температуру, особливо в сьогоднішній період. Є спецтермометри, які є безконтактними, а можна звичайним ртутним термометром. Професійно, його поміщають в анальний отвір і тримають 5 хвилин, змащуючи кінчик кремом, але можливо розмістити його під передню лапку і потримати довше. В цьому випадку, результат буде чуть менш точним, але це допускається. Хто не має змоги, чи бажання виконувати такі рекомендації, – то перевірити стан тварини ми можемо спостерігаючи: чи собака активна, чи в неї холодний, мокрий ніс, бо у здорової тварини має бути саме так, а також чи хоче вона гуляти.
  • Наступне: виходити, обов’язково, потрібно з поводком, і в умовах карантину, бажано тварин не відпускати з повідка.
  • Якщо це дозволяє порода, то ми йдемо без намордника, якщо не дозволяє – обов’язково одягати намордник. Навіть більш рекомендовано одягати усім тваринам – щоб собака не підібрала щось на вулиці.
  • Гуляти ж бажано там, де є мала кількість собак і, в тому числі, людей, тобто, в спеціально відведених місцях.
  • Обов’язково треба дивитися, щоб собака на вулиці не їла, не контактувала, по можливості, з іншими собаками, або з іншими видами тварин.
  • Коли приходимо додому, обов’язково, миємо спочатку лапки і протираємо деззасобом, який є в наявності. Банально, якщо не має нічого, то можна звичайним спиртом, мурашиним спиртом чи навіть можна розчином звичайного оцту обробити.
  • Далі: перевіряємо собаку на наявність кліщів, щоб можна було виключити захворювання, які ними переносяться.
  • Багато хто розчісує собак після прогулянки, тому цю щітку також потрібно обробити або дезрозчином, або обшпарити кип’ятком.

 

Хворобу вивчають, чи справді тварини можуть переносити коронавірус – невідомо, однак на мою думку, якщо людина є переносником, то і тварина може також переносити хворобу. Тому робимо гігієну, збільшуємо кількість і час процедур. Головне – щоб шерсть була чиста, оминати скупчень, смітників, стихійні звалища.

 

Ну і, обов’язково, дотримуватись власної гігієни – носити рукавички, маску, обов’язково брати зі собою пакети. Бо тварини також виділяють продукти життєдіяльності, які необхідно прибирати.

 

Будьте здорові і дотримуйтесь рекомендацій лікарів!

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Календар подій

Квітень

15.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору