м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

16.10.2019

Художник Петро Гулин залучає Винники до культури художнього мистецтва

Автори альбому-монографії «Геометричне коло Карла Звіринського», який став переможцем на Форумі видавців 2019 у номінації «Наукова література» – Віктор і Леся Корсаки, відвідали Винники на запрошення дипломанта українських та міжнародних конкурсів Петра Гулина, який мешкає у місті.

 

Науковий ілюстрований альбом-монографія висвітлив діяльність творчості учасників одного з осередків альтернативного мистецького Львова 1960-х років «Геометричне коло Карла Звіринського».

 

 

Як розповів Петро Гулин, Віктор Корсак єдиний на Україні заснував Музей сучасного мистецтва, є фундатором книги, дизайн збірника якого розробляла мисткиня на псевдо «Ґєник», а сам він був її консультантом.

 

«Звіринський – це дуже великий художник, який вплинув на розвиток українського мистецтва загалом. Це дуже потужна особистість, який за комуністів мав підпільний мистецький осередок, де навчались знані зараз люди: хтось є академіком, хтось живе в себе на Батьківщині, хтось живе за межами, ось у цьому збірнику є все.

 

Зараз ми працюємо над тим, щоб зробити культурний центр у Винниках – це масштабна і нешвидка робота», – розповідає п.Гулин.

 

В свою чергу Віктор Корсак зазначив, що він підтримує створення таких закладів для розвитку та інформування з історією і сучасним мистецтва в Україні:

 

«Я постійно розказую, що є така теорія про дифузію інновацій: якщо десь інновація появляється в одному місці, вона обов’язково копіюється, і так завжди, і так весь світ побудований. Тому те, що появився музей у Луцьку означає, що ми, в першу чергу, хочемо, щоб вони з’явились, принаймні, в кожному обласному центрі, як мінімум».

 

На таких зустрічах творчі люди діляться оцінками і відгуками не лише про полотна, виставки, історію, а й про методи втілення ідеології як залучити сучасну молодь до освіти культури.

 

«Я хочу, щоб на Україні був якийсь рівень. Ми багато про це говоримо з Віктором, з Лесею, з Ґєником, про це, що скільки ми можемо товктися в цьому хуторянстві, на цій провінціальності своїй і так далі, і так далі. Ми маємо ставати модерною нацією, цікавою і грамотною».

 

Сім’я Корсаків подарувала представнику влади заступнику міського голови Винник Богдану Шустеру збірник «Музей сучасного українського мистецтва Корсаків», які є її фундаторами і авторами текстів, радником – Петро Гулин, а дизайнером та версткою «Ґєник».

 

Нагадаємо, Петро Гулин – живописець, графік, художник-монументаліст, ілюстратор, Заслужений діяч мистецтв України, Член Національної спілки художників України (1977), спілки художників Чеської Республіки (1995). Перебував двічі у складі журі студентського конкурсу з живопису «Срібний мольберт» (2016, весна 2017). Живе і творить у Винниках.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Календар подій

Травень

12.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору