м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

24.05.2018

Боротись з омелою у Винниках продовжать за новою природоохоронною програмою

Винниківська міськрада внесла зміни в Програму охорони навколишнього природного середовища міста Винники на 2017-2019 роки розділом про боротьбу з омелою.

 

Рішенням Винниківської ради від 24 травня 2018 року у Винниках, з метою видалення омели, здійснюватимуть санітарну обрізку дерев.

 

Зазначимо, що для боротьби з омелою застосовується механічний метод — обрізування гілок з кущами омели, які не плодоносять, на 5-7 см, а з плодоносними – не менше 15-20 см нижче місця прикріплення її до гілок. У разі ураження крони дерев омелою білою більш ніж на 60%, вони підлягають видаленню.

 

Довідка:

Омела – рослина-напівпаразит, який досить інтенсивно заселяє дерева. Насіння омели потрапляє на гілки іншої рослини, пускає корінець, він зростає і поступово досягає кори гілки. Тут же біля корінця утворюється круглий присосок. На наступний рік з нього витягуються зеленуваті округлі тяжі, які замінюють омелі коріння. Поступово вони витягуються уздовж живлячої їх гілки, між її корою і деревиною. Згодом омела погубить всю рослину, на якій вона живе. Навіть якщо у неї зрізати всі гілки, омела не загине. Адже на коренях утворюються нові пагони. Одні види омели проростають на листяних деревах (дуб, тополя, груша, яблуня), інші – на хвойних деревах (ялиця, сосна, модрина).

 

Христина Мамчур

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Календар подій

Квітень

14.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору