м.Винники,вул.Галицька,20 Наша геолокація

т. 032 2295440, vynnyky_vykonkom@ukr.net

12.03.2017

203-річчя Шевченка: винниківчани вшанували велич духу та силу слова Кобзаря

Винниківська міськрада спільно з освітньо-культурними закладами міста провели урочистості з нагоди 203 річниці з дня народження Тараса Шевченка.

 

Віче відбулось біля першого на західноукраїнських землях скульптурного пам’ятника українському поетові, письменникові (драматургу, прозаїку), художнику (живописцю, граверу), громадському та політичному діячеві, фольклористові, етнографу Тарасові Шевченку.

 

Священослужителі усіх місцевих парафій провели Літургію та благословили урочистості, які продовжились в КЦ «Дозвілля».

 

 

Зокрема, о.Петро Паньків зачитав вірш Тараса «Тим неситим очам…».

 

«Борімося, щоби ми, за пророчими словами Шевченка, побудували таку Україну, яку він бачив і бачить у своїх творах», – зазначив парох храму свв.Володимира і Ольги о.Василь Петрик.

 

 

Ведуча заходів депутат Винниківської міськради Софія Маркевич, процитувала Івана Малковича, а точніше його промову на врученні цьогорічної Шевченківської премії:

 

“Біда в тому, що в багатьох шкільних і студентських авдиторіях саме такий образ Шевченка переважає й досі — кріпак і селянський поет-мученик. “Скиньте з Шевченка шапку. Та отого дурного кожуха. Відкрийте в нім академіка. Ще одчайдуха-зуха…” – закликав Драч і багато інших поетів впродовж сторіччя.
Але наша українська натура й далі продовжує зациклюватися на образі мученика, затінюючи істинний образ Шевченка-поета, чий “Кобзар” – особливо в часи бездержавності – і аж дотепер правив нам за найвищу Конституцію Національного Духу”.

 

У концертній програмі звучали вірші, пісні, інструментальні твори, тематичний танець від вихованців та викладачів Музичної школи Винник, Народного дому, Просвіти, БДЮТу, КЦ «Дозвілля».

 

 

Закрили вшанування Шевченківських днів спільним виконанням Шевченківського «Заповіту».

 

Христина Мамчур

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Календар подій

Квітень

18.2021


AEC v1.0.4

- Засідання міської ради

- Засідання виконкому

- Інші події


Стратегія міста

Інвестору