23.08.2018

Звання «Почесний довгожитель Винник» отримали винниківчанки Марія Криса і Лідія Гайдар

39878854_1688114007964155_7894206471947157504_n

Другий рік поспіль, з нагоди Дня міста Винники визначено «Почесних довгожителів Винник». Цьогоріч ними стали винниківчанки Марія Криса і Лідія Гайдар.

Відповідне рішення на сцені КЦ «Дозвілля» зачитала депутат Винниківської міськради, голова постійної комісії з питань розвитку міста, зовнішньоекономічної діяльності та гуманітарної політики Софія Маркевич.

Нагадаємо, Марія Петрівна Криса (*1928) – Народилася у селі Чижиків, що поблизу Винник. Через війну змогла закінчити лише 6 класів середньої школи. А через важку ситуацію в сім’ї: брат загинув на війні, старшу сестру забрали в Німеччину на роботу – переїжджає до Винник і працює на Тютюновій фабриці (близько 6 років) після цього влаштувалась на Швейну фабрику. Двічі на тиждень їздила до села Чижиків, щоб допомогти матері та малому племіннику, якого виховувала від народження.

У 2007 та 2008 роках на Святі хліба у Львові отримала відзнаку та Диплом за збереження та підтримку давніх українських традицій хлібопекарства, організованого Гільдією приватних пекарів та кондитерів Львівської області.

Марія Криса була учасником церковного хору, адже ще з дитинства мала гарний голос та навчилась українських пісень. Брала участь у споруджені Храму Володимира та Ольги у місті Винники.

А ще пані Марія є чудовою майстринею з вишивання. Рушники, скатертини, сорочки надзвичайно барвисті, адже майстриня вкладає у них свою душу. Один обрус вишивала для церкви, спочатку він був в церкві Воскресіння, а зараз в церкві Володимира та Ольги у м. Винники. Маючи найкращі думки та наміри, співаючи українських пісень – вишиванка стає безцінним оберегом.

Лідія Дмитрівна Гайдар (*1928) – Народилася в місті Красноград Харківської області в родині колгоспників. В 1951 році закінчила філологічний факультет Харківського Державного Університету ім. М. Горького за спеціальністю українська мова та література. Від тоді розпочинає педагогічну діяльність в середніх школах Харківської та Львівської областей. У 1952 році одружилася з військовослужбовцем. У 1954 році переїжджає з сім’єю до м. Винники. З 1955 року працює завучем Винниківської школи № 47, а з 1967 року організатором позакласної та позашкільної роботи. З 1977 до 1988 року працює вихователем школи-інтернат № 9 м. Винники. У 1985 році нагороджена медаллю «Ветеран праці». З 1990 по 1991 працює редактором Львівського підприємства кінематографістів. Виховала двох дочок, двох онучок та двох правнучок. Гайдар Л. Д. користувалась заслуженим авторитетом у колі колег, своїх учнів та їх батьків.

Share on Facebook60Share on Google+0Tweet about this on Twitter

22.2018