23.11.2016

«За чисте довкілля у м.Винники» – результати соціологічного опитування учнів міста

15207857_1763247567225986_326969565_n

З 25 жовтня по 11 листопада у школах міста  тривав інформаційно-просвітній екологічний проект  «За чисте довкілля у м.Винники». Інтерактивними заняттями, а їх було 44, вдалося охопити 807 учнів 6-11 класів усіх навчальних закладів Винник.

В часі проведення занять  автори проекту громадські організації «Золота молодь Винник» та «Інститут активної громади» шляхом вхідного і вихідного анкетувань (здійснювалися до і після презентації матеріалу) спробували довідатися думку учнів щодо стану довкілля у місті, ставлення до проблеми поводження з відходами і зокрема роздільного сортування сміття.

Загалом за результатами анкетувань можна простежити доволі хороші тенденції  у зміні мислення (ставлення) учнів до означеної проблематики та розуміння ними необхідності впровадження комплексної системи роздільного сортування сміття у Винниках, використовувати сучасні підходи до поводження з відходами, змінювати в кращий бік ситуацію із чистотою довкілля у нашому місті у тому числі беручи участь у екологічних акціях на засадах волонтерства.

Саме анкетування виконувалося анонімно, респонденти не розділялися за гендерною та віковою ознакою. Перед проведенням анкетування, було проведено тестове опитування учнів 4 і 5 класу на предмет розуміння ними питань опитувальника та констатовано, що учні молодших вікових груп розуміють суть питань, а відтак дану анкету можна використовувати для опитування учнів 6-11 класів.

У підсумку анкетування було отримано і опрацьовано  807 вхідних і 807 вихідних анкет.

Публікуємо результати анкетування учнів.  Питання анкет, які прослідковують зміну думки учнів поєднано одним номером.

Запитання

Так

Ні

Вагаюсь відповісти

1

Чи вважаєш ти наше місто чистим від сміття? (вхідна анкета)

13%

55%

32%

2

Чи відомо тобі щось про роздільне сортування сміття (окреме сортування і вивіз органічних відходів, пластику, скла, паперу)? (вхідна анкета)

77%

17%

6%

3

Чи знаєш ти, що роздільне сортування сміття, роздільний вивіз і подальша переробка такого сміття допомагають зберегти природу? (вхідна анкета)

92%

3%

4

Чи потрібно нашому місту долучитися до роздільного сортування і вивезення сміття? (вхідна анкета)

94%

4%

Чи потрібно нашому місту долучитися до роздільного сортування і вивезення сміття? (вихідна анкета)

97%

1%

5

Чи сортуєш ти сміття в домашніх умовах (окремо: органічні відходи, пластик, скло, папір)? (вхідна анкета)

30%

57%

13%

Чи готовий (а) ти сортувати сміття в домашніх умовах (окремо: органічні відходи, пластик, скло, папір)? (вихідна анкета)

77%

9%

14%

6

Чи використовував(ла) би ти можливість сортування і вивозу сміття за допомогою спеціальних контейнерів розташованих на твоїй вулиці (окремі контейнери для пластика, скла, паперу)? (вхідна анкета)

85%

8%

7%

Чи будеш ти використовувати сортування сміття за допомогою спеціальних контейнерів, якщо вони будуть розташовані на твоїй вулиці (окремі контейнери для пластика, скла, паперу)? (вихідна анкета)

93%

5%

Чи допоможе роздільне сортування і вивіз сміття зробити наше місто чистішим та зберегти природу? (вихідна анкета)

97%

1%

7

Чи погодився(лася) б ти безкоштовно здавати папір і пластик у спеціальний пункт збору сміття для здійснення соціально-корисних заходів і проектів у нашому місті? (мова йшла про ГО «Оселя-Емаус»)   (вхідна / вихідна анкета)

82%

6%

12%

8

Чи знаєш ти, що відпрацьовані батарейки потрібно здавати у спеціальні пункти прийому для подальшої переробки? (вхідна анкета)

82%

16%

2%

Чи буде ти здавати відпрацьовані батарейки у спеціальні пункти прийому для подальшої переробки? (вихідна анкета)

87%

4%

9%

9

Чи приймав(ла) ти коли-небуть участь у екологічних акціях (прибирали сміття у громадських місцях, парках, скверах, лісопарках)? (вхідна анкета)

44%

51%

5%

Чи готовий (а) ти долучатися до участі в екологічних акціях на території нашого міста  (прибирати сміття у громадських місцях, парках, скверах, лісопарках тощо)? (вихідна анкета)

70%

11%

19%

Чи потрібно у нашому місті проводити екологічні акції  (прибирати сміття у громадських місцях, парках, скверах, лісопарках)? (вхідна анкета)

91%

7%

Анкетування і опрацювання його результатів проводилося громадськими організаціями «Інститут активної громади» та «Золота молодь Винник».

В рамках даного проекту планується забезпечити школи спеціальними коробками для збору відпрацьованих батарейок а також контейнерами для роздільного збору пластику і паперу.

Проект реалізовано за сприяння  Департаменту екології і природних ресурсів Львівської ОДА та Винниківської міської ради. Партнерами проекту виступили Громадська організація «Оселя-Емаус» та ТОВ «Спецавтотранс-Львів».

В продовження тематики охорони і захисту довкілля вже на цьому тижні  у школах міста стартує проект «Споживаємо і використовуємо енергію розумно», який виконуватиме Інституту активної громади у партнерстві із Золотою молоддю  Винник. В часі проекту теж буде проведено соціологічне опитування учнів.

Згаданий проект реалізується за підтримки Британської ради, Інституту суспільних ініціатив та Винниківської міської ради.

15.2017