07.06.2016

Юних винниківчан запрошують у літній табір при Федерації католицьких скаутів Європи

viber image

20-24 червня відбудеться літній табір 2016 при Федерації католицьких скаутів Європи

Про це повідомив настоятель Костелу Вознесіння Пресвятої Богородиці м.Винники отець Леонтій.

“Це буде скаутський табір в Золочівських лісах, де вчитимемось жити з природою і виживати у лісі”, – розповідає о.Леонтій, – щиро запрошуємо усіх бажаючих діток, віком від 9 років взяти участь в перебуванні у таборі”.

Підготовчі навчання відбуваються щосуботи в 11.00 год. на вул.Шашкевича, 5 (біля школи Маркевича)

Батьків просять приводити дітей і не переживати за їх безпеку, скільки опікуватимуться дітлахами отці та свідомі молоді люди.

Єдине застереження – аби діти не боялися залишатися без батьків.

Більш детальніше за тел. 050 430 38 77 о.Леонтій

viber image

Зазначимо, скаутинг – це всесвітній юнацький рух, що займається фізичним, духовним і

розумовим розвитком молодих людей так, щоб ті могли отримати конструктивне місце в суспільстві.

Це досягається неформальною освітою з акцентом на практичних діях на відкритому повітрі – так званим скаутським методом. Ця організація добровільна, аполітична, незалежна. З англійської слово «скаут» перекладається як «розвідник». Так кожного року відбуваються десятиденні виїзди до табору, в якому кожен має свої обов’язки.

Отже, з чого все починалося? У 1907 році Сміт Баден-Пауелл заснував рух скаутів у Великобританії. Ним у 1907 році був проведений і перший табір на острові Браунсі (Великобританія), а в 1908 році була видана всесвітньо відома книга «Scouting for boys».

Відтак, гуляючи вулицями рідного міста, Пауелл часто був глядачем сумних картин, в яких головну роль виконували підлітки й діти, нехтуючи своїм життям, засмічуючи його алкоголем, наркотиками, хуліганством… Були потрібні радикальні дії, які б допомогли врятувати «наше майбутнє» від деградації.

Такими діями і стало скаутство, яке поєднує духовність, виховання, навчання та відпочинок.

Продовжуючи навчання, старші наставники детально розказували про виховання у скаутів. Ведеться воно за допомогою «скаутського методу», основа якого полягає в наступному:

• Виховання на основі обіцянки. Кожен учасник добровільно бере на себе зобов’язання відповідати тому образу, який закладений в обіцянці і законах. А саме : усвідомлення свого обов’язку перед Богом, громадянського обов’язку і боргу перед самим собою.

• Патрульна система або система мікрогруп.

• Особистий ріст учасників (стимулюючі та розвиваючі програми) – спеціальні програми, які закликають учасників до самовдосконалення через розвиток, виконання громадянського і духовного обов’язку через участь у місцевих, регіональних національних і міжнародних проектах. Застосування нових і старих форм, таких, як: спеціальності, розрядна система, проектна діяльність, циклові ігри, тощо.

• Діяльність на природі. Постійна практика самоствердження і розвитку за допомогою активної діяльності на природі, при проведенні різноманітних традиційних разових форм.

• Традиції (закладені на початку руху, що доповнюються самими учасниками).

• «Навчання через справи» – метод, внесений на початку минулого століття з педагогіки, коли основою навчання малося на увазі обов’язкове втілення теорії в практику.

• Підтримка дорослих.

Share on Facebook12Share on Google+0Tweet about this on Twitter