20.09.2016

Якщо ви вживаєте воду з колодязя чи джерела – перевірте її

analyz-vody

Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснює лабораторні дослідження води задля безпеки та життя мешканців.

У Винниках, як і у всій Львівській області, залишається актуальним питання якості питної води , зокрема високого вмісту нітратів у воді джерел децентралізованого водопостачання, передусім криниць.

Як корисні так і негативні якості води, для життєдіяльності людини, залежить від дотримання гігієнічних вимог щодо її якості і правил вибирання.

Щоб вберегти здоров’я, слід систематично, щорічно, проводити планове обстеження кюветів, колодязів чи каптажів джерел, їх поточний ремонт, очищення та дезінфекцію.

Разом з тим, аби вберегтись від можливих трагічних наслідків винниківчанам слід пам’ятати, що:

• забруднена нітратами вода на вигляд чиста, прозора, без запаху і видимих домішок та звичайна за смаком, тому ніколи не розводьте дитячу суміш водою, з джерел децентралізованого водопостачання (криниці, каптажі, артезіанські свердловини), якщо Вам невідомий вміст у ній нітратів;

• кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки збільшує її токсичність на 40-80%;

• правильне облаштування та експлуатація криниць, їх регулярне очищення та дезінфекція – запорука якості питної води, яку ви споживаєте,

• при можливості слід використовувати для пиття доочищену, бутильовану, воду, що має на етикетці назву та адресу виробника, дані щодо хімічного складу, терміну придатності до споживання та умов зберігання, або ж воду гарантованої якості з інших джерел.

Пам’ятайте, що вживання доброякісної питної води – це запорука вашого здоров’я і здоров’я Ваших дітей.

Нагадаємо, що лабораторні дослідження води може здійснювати Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» (м.Львів, вул.Б.Лепкого, 8; тел. (032)261-64-28).

15.2017