тел. (032) 2960154, vynnyky_vykonkom@ukr.net

Як створити об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку?

vynnyky-gerb

Шановні мешканці багатоквартирних будинків пропонуємо вашій увазі по-крокову схему створення
об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку.

Організація співвласників багатоквартирного житлового будинку (ОСББ) – це юридична особа, створена власниками багатоквартирного будинку для управління, утримання та використання спільною неподільною власністю.

Переваги створення ОСББ:
1. Кожен мешканець будинку може приймати участь в управлінні будинку шляхом голосування на загальних зборах або через обрання до органів управління (на посаду члена правління чи голови ОСББ), контролювати фінансово-господарську діяльність об’єднання.
2. ОСББ отримує можливість самостійно формувати кошторис витрат, та черговість проведення робіт (поліпшення стану будинку, його модернізації, ремонту обладнання всієї будівлі, встановлення систем енергозбереження тощо), обирати підрядника та контролювати якість виконання ним робіт.
3. Об’єднання має право здавати в оренду і передавати в користування загальне майно будинку (спільні господарські та нежитлові приміщення) та самостійно витрачати отриманий дохід на утримання будинку.
4. Після прийому на баланс будинку, ОСББ має право відвести прибудинкову територію в спільну сумісну власність та використовувати її для здійснення господарської діяльності (будівництва гаражів, здачі в оренду тощо), доходи від якої можна скеровувати на покращення експлуатації будинку або благоустрій території.
5. Всі платежі мешканців будинку і доходи від використання загального майна поступають на розрахунковий рахунок ОСББ та витрачаються на обслуговування і ремонт будинку згідно затвердженого на загальних зборах кошторису витрат.
6. ОСББ, як юридична особа, може брати кредити у банку для проведення ремонту чи модернізації будинку, встановлення приладів обліку води, тепла, газу тощо.
7. ОСББ має можливість самостійно обирати обслуговуючі організації (з постачання газу, води, тепла, вивезення сміття чи проведення ремонтних робіт) або управлінську компанію, змінити її в разі надання нею неякісних житлово-комунальних послуг.
8. Реєстрація ОСББ дає змогу отримувати якісні житлово-комунальні послуги за меншою ціною оскільки об`єднання співвласників є неприбутковою організацією і не сплачує податок на прибуток та податок на додану вартість.
9. ОСББ спонукає до зростання зацікавленості та відповідальності мешканців будинку, підвищення ефективності управління спільною власністю.
10. Для ОСББ спрощується система отримання довідок, оформлення документів на отримання субсидій, прийняття документів на видачу паспортів та на реєстрацію (прописку).
Голова ОСББ має право завіряти довіреності на отримання пенсій, представлення інтересів тощо.

До відома мешканців багатоквартирних будинків!
Законом України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” № 417 передбачено, що до 1 липня 2016р., співвласники мають визначитися з формою управління багатоквартирними будинками.

У разі якщо до 1 липня 2016 року співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим комітетом Винниківської міської ради, як місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого комітету ради, за рішенням якого призначено управителя. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

Ознайомитися з нормативно-правовою базою для ОСББ.

Зверніть увагу! Для малоквартирних будинків: житлові будинки до 10 квартир за згодою всіх співвласників можуть знятися з балансу міста і функціонувати як особняк, не утворюючи ОСББ (дізнатися більше)!

Більше інформації: Відділ юридичного забезпечення Винниківської міської ради, тел. 296-01-54

Корисна інформація для ініціативних груп зі створення ОСББ та вже створених ОСББ:

• Ресурсний центр ОСББ – www.osbb.com.ua
  • Центр досліджень місцевого самоврядування – www.cdms.org.ua
  • Портал «Ефективний власник» – www.vlasnyk.org.ua
  • Програма Державної підтримки енергозбереження для ОСББ і фізичних осіб – www.saee.gov.ua

Завантажити інструкцію одним файлом

Страница-1 Будинок передано у власність і управління ОСББ Позитивне рішення виконкому міськради Винник 1. Зборами прийнято рішення про початок передачі об’єкту на... Загальні збори ОСББ Передано: копію виписки з ЄДРПОУ; копію Статуту... Міська рада Винник Відкриття рахунку в банку 1. Отримано рішення про внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових... Державна фіскальна
служба у Львівській обл.
Личаківський... Виготовлення печатки (при потребі кутового штампу*) 1. Отримано рішення про реєстрацію ОСББ, виписку про включення... Львівське міське управління юстиції
(вул. Словацького,1,
м.... 1. Затверджено статут і назву ОСББ 2. Обрано голову та членів... Проведення установчих зборів Повідомлення про час і місце проведення зборів Підготовка до установ-чих зборів Інформаційна кампанія для мешканців Створення ініціативної групи