тел. (032) 2960154, vynnyky_vykonkom@ukr.net

Як оформити самостійне управління будинком або призначити управителя?

vynnyky-gerb

Шановні мешканці малоквартирних будинків, пропонуємо вашій увазі по-крокову схему організації самостійного управління будинком
або управління будинком з допомогою управителя.

Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» передбачає три форми управління багатоквартирним будинком: створення ОСББ; залучення управителя; самостійне управління будинком (ознайомитися із нормативно правовою базою).

Однак створення ОСББ більш вигідне для мешканців багатоквартирних житлових будинків. У таких будинках проживає велика кількість людей, а отже є більший фінансовий ресурс. Внески, які повинні сплачувати кожна квартира на утримання будинку діляться на більшу кількість власників, а отже є менш значними. Це дає ОСББ змогу наймати персонал для обслуговування будинку.

Водночас, обов’язок власників малоквартирних житлових будинків також полягає у сплаті грошових внесків на утримання будинку. Для такого будинку недоцільно створювати окрему юридичну особу – ОСББ, наймати працівників та подавати фінансову звітність. Тому, для малоквартирних житлових будинків доцільніше самоорганізовуватись і частину робіт виконувати самостійно. В цей же час, можна затвердити графік виконання поточного та капітального ремонту співмешканцями.

Ще один варіант управління будинком – найняти управителя. Таким управителем може бути будь-яка фізична чи юридична особа, яка здійснюватиме управління будинком на підставі договору зі співвласниками. Вартість послуг на утримання будинку та винагороди управителю визначають за згодою обох сторін і зазначають у договорі.

Однак, рішення про самостійне управління чи про залучення управителя до управління повинно бути прийнято до
1 липня 2016 року – після спливу цього терміну виконавчий комітет міської ради на конкурсних засадах зобов’язаний призначити управителя.

Важлива інформація:
У разі якщо до 1 липня 2016 року співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим комітетом Винниківської міської ради, як місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого комітету ради, за рішенням якого призначено управителя. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

Більше інформації: Відділ юридичного забезпечення Винниківської міської ради, тел. 296-01-54

Корисна інформація для самоорганізації управління малоквартиними і багатоквартирними будинками:
Ресурсний центр ОСББ – www.osbb.com.ua
Центр досліджень місцевого самоврядування – www.cdms.org.ua
Портал «Ефективний власник» – www.vlasnyk.org.ua
Програма Державної підтримки енергозбереження для ОСББ і фізичних осіб – www.saee.gov.ua

Завантажити інструкцію одним файлом

Сторона Б