02.04.2017

Винники вшанували день упокоєння Митрополита Іларіона

WIN_20170402_15_44_49_Pro

Винниківська громада вшанувала слугу Божого митрополита Іларіона (в миру Івана Огієнка) в 45-ту річницю його смерті панахидою та вечором пам’яті.

Панахиду біля пам’ятника Іванові Огієнку у Винниках очолив Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ.

Під час проповіді він розказав про життя Іларіона та на його прикладі звернув увагу вірних на здатність людини наповнювати своє серце добром.

Продовжився захід вечором пам’яті українського церковного і громадського діяча, мовознавця, етнографа, перекладача і історика церкви у дорослій бібліотеці Винник з представниками влади, місцевих священослужителів, молоді та зрілого покоління, працівників бібліотеки, культурологів та освітян.

Подякував організаторам споминів про митрополити Іларіона міський голова Винник Володимир Квурт.

«Насправді, спомин про таких людей, повернення з пантеону українців до нашої пам’яті – є надзвичайно важливим кроком. В цьому криється майбутнє перемоги країні, – каже очільник. – В країні іде війна. Нас пробують розділити, нас пробують розвалити, нас пробують посварити з усіма, з ким ми можемо бути близькими і дружніми. І сьогодні, як ніколи, нам важливо пам’ятати про людей, які творили українськість, які розуміли і творили українську державу, які пам’ятали і дбали про свій український народ».

Ведуча заходів вшанування була депутат Винниківської міськради від партії «ВОЛЯ», голова постійної комісії з питань розвитку міста, зовнішньоекономічної діяльності та гуманітарної політики Софія Маркевич.

Організатори: парафія храму УАПЦ Св. Володимира і Ольги у м. Винники.

Липень

20.2018