14.05.2017

Винники відзначили 70-ліття операції «Вісла» виставкою, концертом і традиційною гостиною

20170514_173041

Винниківська міськрада, КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей», Винниківський осередок «Об’єднання товариства депортованих українців із Закерзоння» провели культурний захід до 70-ліття операції «Вісла».

Фактичним початком примусового переселення українців, що ввійшло в історію під назвою операція “Вісла” став день 28 квітня 1947-го.

До 70 річниці у Винниках представили виставку «Сторінки нашої історії» у виставковій залі музею, на якій показали етнографію нашої батьківщини, світлини та документи переселенців.

Частину експонатів принесли винниківчани, які свідомі того, що в пам’яті історії – сила народу. Одна із них – голова Винниківського осередку «Об’єднання товариства депортованих українців із Закерзоння» Галина Стеців.

«Я народилася і виросла в родині депортованих і репресованих, у родині Лісних і, по бабці, Грисьо, яку я надзвичайно любила, і біля якої я знала все. Я завжди дивувалась, коли вона говорила: «Там дома», а я тоді дивувалась, чого так, – розповіла голова винниківського «Закерзоння» Галина Стеців. – І тепер, я закликаю усіх – пам’ятайте свою історію, творіть ту історію!»

Відкрили виставку отці місцевих храмів: парох храму Воскресіння отець Петро Паньків, парох храму свв.рівноапостольних Володимира і Ольги отець Василь Петрик, парох храму Різдва Івана Хрестителя отець Володимир Климюк, парох парафії Святого Духа УПЦ КП Роман Мануляк.

Слово шани висловив міський голова Винник Володимир Квурт, який наголосив:

«Щоб не допустити подібних трагедій, нам потрібно ставати сильними. Щоб ставати сильними, нам потрібно пам’ятати свою історію, треба творити успішне майбутнє і треба вірити в спільну країну».

Принагідно Володимир Квурт привітав усіх матусь з Днем Матері.

На завершення відкриття виставки у музеї погасили ювілейну марку до 70-ліття операції «Вісла».

Продовжився захід, на території музею, концертом-реквієм за участю хорів «Лемковина», «Надсяння», дитячого хору «Оберіг», вихованців БДЮТ та школи мистецтв Винник.
Гостили учасників та гостей програми традиційними стравами Закерзоння.

24.2017