23.11.2016

Винники продовжують налагоджувати співпрацю з польськими містами

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Винниківська делегація, на чолі з міським головою Володимиром Квуртом, відвідала ґміну Луков, Грудзьонс, місто Радзинь-Хелмінський, Ґданськ з метою співробітництва та партнерства.

Найбільш напружена робота відбулась у перший день перебування у Лукові.

Підготовка документів спільно з представниками Львівського обласного госпіталю інвалідів війни та репресованих ім. Ю.Липи у м.Винники про партнерство і спільний проект із госпіталем Лукова. Це буде використання коштів, 2,5 млн євро, для розвитку інфраструктури нашого госпіталю, а саме в реконструкцію реабілітаційного центру.

Про це розповів міський голова Винник Володимир Квурт.

«Ми зробили великий пласт роботи, в першу чергу документальний. Зараз відбувається підготовка самих проектних робіт, де будуть викладені пріоритети їх виконання. Сподіваємось, що уже в січні дізнаємось коли ці кошти потраплять на рахунок госпіталю, а значить почнеться його розбудова», – зазначив Квурт.

Окрім вищевказаного проекту, винниківські представники обговорили ще ряд питань проектів, які можуть бути реалізовані у цій програмі в рамках партнерства між Луковом і Винниками. А це понад 10 проектів, які уже визначені керівництвом Винник.

Для прикладу, якщо у Лукові реалізовуватимуть проект про реконструкцію парку, то у нас відбудуться такі ж роботи.

Об’єднана громада міста Радзинь-Хелмінський зацікавила винниківчан інфраструктурою навколо місцевої школи, де розташовані футбольні поля, штучні поля, спортивні й дитячі майданчики, звіринець, місце відпочинкової локації та облаштований каток. Доїзд учнів до школи, чисельністю 750 дітей, що відбувається 6-ма автобусами з усіх напрямків ґміни. Технічне забезпечення класів: інтерактивна дошка, мультимедійні системи та найсучасніші технічні засоби для проведення уроків.

Актуальне для Винник питання пожежного депо реалізується у польських містах під назвою «Добровільна пожежна частина», де оплачується забезпечення існування самого депо, а мешканці міста працюють на громадських засадах.

Для прикладу у ґміні Грудзьондз пожежне депо обслуговують чотири покоління вихідця з України, поляка з прізвищем Волошин.

Очільники українсько-польських міст обговорили тему формування громади, бюджету міст, соціальні та навчальні питання, культурний обмін учнями на час літніх канікул.

В планах керівників міст, найближчим часом, організувати он-лайн турнір з шахів, аби навчати дітей спілкуватись з однолітками із Польщі.

15181558_1514416385240582_3915447998269415911_n

В рамках Днів Української культури у Ґданську, винниківчани налагодили напрацювання з місцевим керівництвом, поспілкувались з очільником посольства України в Польщі Андрієм Дещицею та міністром культури України Євгеном Нищуком.

На закінчення розмови Володимир Квурт узагальнив цілі поїздок для залучення міжнародних партнерів у Винники: «Потрібно навчитись користати з партнерства між містами. Співпраця, культурний обмін лежать в основі економічної співпраці, бо економіка починається з розуміння один одного».

11.2017