17.11.2016

Винники поглиблюють співпрацю між містами, підтримавши створення Львівської агломерації

ms-panorama

Депутати Винниківської міськради прийняли рішення про підтримку створення Львівської агломерації.

Рішенням депутати уповноважили міського голову Винник Володимира Квурта підписати всі необхідні договори про взаємодію та співпрацю органів місцевого самоврядування, спрямованих на створення та приєднання до Львівської агломерації з метою: «Збереження самобутності міста Винники при існуючих процесах децентралізації влади, збереження адміністративних відносин з містом Львовом та поглиблення співпраці між містами», – йдеться в рішенні.

Учасники Львівської агломерації базуватимуться на принципах добровільності, рівноправності та взаємної відповідальності у співпраці.

«Це рішення, яким ми говоримо, що підтримуємо формування такої агломерації. При прийнятті юридичного рішення сама угода виноситься на Раду. Тобто ми її ще затверджуватимемо», – уточнив міський голова Винник Володимир Квурт.

Як зазначив очільник, в проекті Закону, що готується, переваги для винниківчан це:

• збереження статусу міста;
  • збереження органів місцевого самоврядування;
  • отримання податкових переваг, які, на сьогоднішній день, мають об’єднані територіальні громади або міста обласного значення. Зокрема, це податок на доходи фізичних осіб, які цьогоріч пройшли мимо Винник, а це більше 15 млн.грн.
  • це є площадка, яка не зупиняє напрацювання і роботу з отримання статуса міста обласного значення.

Взаємодія Винник зі Львовом торкнеться важливих громадських, суспільних, освітніх процесів, як то: соціально-економічний розвиток, транспортне сполучення та інженерні мережі, покращення якості надання адмінпослуг, підтримка розвитку місцевого виробництв та сфери послуг, створення робочих місць, залучення інвестицій, реалізація важливих проектів у сфері екології, обміном інформації та досвідом.

Нагадаємо, під час засідання сесії ЛМР 20 жовтня заступник мера Львова Ростислав Дацків озвучив позицію мерії щодо об’єднання територіальних громад на Львівщині. Він заявив про те, що план формування територіальних громад Львівщини не враховує інтересів Львова і мерія планує підписати меморандум з навколишніми селами про плани щодо створення агломерації. Проте для того, аби агломерація мала юридичну силу, Верховна Рада має внести зміни до законодавства, про що йдеться у відповідному зверненні, поданому Львівською міськрадою.

15.2017