Винники пам’ятають: Борис Возницький – 92 роки від народження

1255700

Сьогодні, видатному Почесному громадянину Винник Борису Возницькому виповнилось би 92 роки.

Посмертно, впродовж року без Возницького у Винниках на його честь назвали вулицю, йому присвятили виставку та альбом.

«Борис Григорович розпочинав свою діяльність в 1955 році у Винниках вчителем креслення і малювання. Саме завдяки його старанням і наполегливості учнів винниківських шкіл у нашому місті було створено перший музей. А далі були вершини, які напевно могла б досягнути лише людина такої величі, незламності і могутності духу, як Борис Возницький.

Його життя трагічно і неочікувано для всіх обірвалося 26 травня 2012 року між селами Печенія і Куровичі.

Винники стали першим містом, яке увіковічнило пам’ять цієї непересічної для України постаті, 31 травня 2012 року присвоївши одній з вулиць міста ім’я свого Почесного громадянина – Бориса Григоровича Возницького.

Пишаємося. Пам’ятаємо», – написав на своїй сторінці у Фейсбук заступник міського голови Винник Богдан Шустер.

Нагадаємо, що титули Бориса Возницького важко перерахувати: український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), доктор honoris causa та ін.

Він зі співробітниками зберіг та врятував 36 000 мистецьких творів, Галерею мистецтв та понад двадцять її філій наповнив рідкісними шедеврами українського і світового мистецтва.

Фото: Zaxid.net

Червень