10.02.2017

Винниківська міськрада затвердила нові розміри ставок місцевих податків

МПЗ_05

Рішенням сесії у Винниках затвердили ставки земельного, транспортного, податку на нерухоме майно та для фізичних осіб.

Ставки єдиного податку для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

– Для першої групи платників єдиного податку – 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;
– Для другої групи платників єдиного податку – 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, тобто 320 грн. (рішення №750 від 02.02.2017р.)

Податок на нерухоме майно (рішення №748 від 02.02.2017р.), для квартири (площею більше 60 м.кв) – 0,25% мінімальної заробітної плати, тобто 8 грн/м.кв.

-для житлового будинку (площею більше 120 м.кв) – 0,45% мінімальної заробітної плати, тобто 14,40 грн/м.кв.
-ставка податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб – 1% мінімальної заробітної плати, тобто 32 грн/м.кв.
– для об’єктів нежитлової нерухомості – 1,5% мінімальної заробітної плати, що рівно 48 грн/м.кв.

Важливо! Якщо майно використовується за цільовим призначенням особою зареєстрованою на території Винник, застосовується пільга у розмірі половини ставки, тобто 24 грн/м.кв. Нежитлові господарські приміщення, що перебувають у власності фізичних осіб (сараї, підсобні приміщення) звільняються від оподаткування.

Що стосується земельного податку, що сплачується на території Винник:

«1.1.Ставку земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у пунктах 1.2 та 1.3 цього рішення.
1.2. Ставку земельного податку за один гектар сільськогосподарських угідь для багаторічних насаджень у розмірі 0,3 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
1.3. Ставку земельного податку за земельні ділянки загального користування у розмірі 0,03 відсотка від їх нормативної грошової оцінки», – йдеться у рішенні №747 від 02.02.2017р.

Також об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, від року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (відповідно до рішення №749 від 02.02.2017р.)

Share on Facebook8Share on Google+0Tweet about this on Twitter

20.2017