22.12.2016

Винниківська інспекція з благоустрою застерігає: обережно лід!

ice

Інспекція з благоустрою Винниківської міськради попереджає, що нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі та нагромадження снігового покриву створюють небезпеку мешканцям.

«Пересуваючись містом в період танення льоду, слід бути особливо уважним, – каже спеціаліст з питань екології та благоустрою Славомир Каторож. – Керівників місцевих підприємств, установ та організацій міста закликаємо, при негоді та ожеледиці, посипати поріг біля своїх приміщень піскосумішшю. Також зима – чудова пора для відпочинку на льоду, однак вона зв’язана з дискомфортом: холоди, заметілі, можливі травмуванням під час ожеледиці та небезпека провалитися під лід. Тому нагадуємо про правила поведінки на льоду у зимовий період».

• не виходьте на тонкий лід;

• не можна перевіряти міцність льоду ударом ноги;

• не збирайтеся великими групами на окремих ділянках льоду;

• не наближайтеся до промоїн, тріщин, ополонок на льоду;

• під час руху по льоду потрібно слідкувати за його поверхнею, обходити небезпечні місця і ділянки з кущами, травою, очеретом та де водорості вмерзли в лід;

• не спускайтеся на санках, лижах з крутих берегів на тонкий лід;

• не переходьте водоймище по льоду в заборонених місцях;

• потрібно обминати ділянки, покриті товстим прошарком снігу — під снігом лід завжди тонший;

• не виходьте на лід в темний час доби і при поганій видимості;

• міцність льоду можна визначити візуально: лід блакитного кольору — міцний, білого — міцність його в 2 рази менше, матово білий або з жовтуватим відтінком — ненадійний;

• не виїжджайте на лід на мотоциклах, автомобілях поза переправ.

Інспекція з благоустрою закликає бути обережними на льоду. А враховуючи нестійкі погодні умови, зовсім відмовитись від виходу на лід. Батьків просять, пильнувати за дітьми, не дозволяйте їм грати на льоду, проводити профілактичні бесіди.

Пам’ятайте! Біду завжди легше попередити!

18.2017