25.11.2017

Винниківчани вшанували пам’ять жертв Голодоморів

20171125_163244

Сьогодні, 25 листопада, громада Винник провела траурні заходи з нагоди 85-тої річниці пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років.

Традиційно відбулась громадська акція «Запали свічку» та вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу хвилиною мовчання.

Тематичні інсценівки показали вихованці Театральної студії ЗМВ, музичний супровід заходу доповнив вокальний ансамбль «Винниківчани».

«Історія і пам’ять – це дві речі, які нерозривно пов’язані між собою і від ставлення до котрих залежить майбутнє кожної нації, – розпочав заступник міського голови Винник Богдан Шустер. – Жодна країна в світі не пережила чогось подібного, що пережила Україна. Водночас, будучи однією із найбагатших, найврожайніших країн світу – понесла мільйонні втрати серед людських жертв».

Поминальну панахиду відслужили парохи місцевих храмів о.Петро Паньків, о.Василь Петрик, о.Володимир Клим’юк.

Нагадаємо, Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

14.2017