06.11.2017

Винниківчани скорблять з приводу смерті владики Андрія (Сапеляка)

maxresdefault

6 листопада у віці 97 років відійшов у вічність перший та найстарший єпископ Української Греко-Католицької Церкви, владика Андрій Сапеляк.

Винниківчани глибоко сумують в зв’язку з  гіркою втратою одного із творців згромадження отців-салезіян в Україні владики Андрія, який останні роки життя провів у Винниках.

Згасла свічечка життя Людини, яка зробила для християн безліч корисних справ, мала величезний вплив та авторитет, Людини, яка все своє життя посвятила Богові.

Звертаємось у молитві до нашого Спасителя, щоб Він прийняв душу покійного владики Андрія (Сапеляка), СДБ, єпископа-емерита єпархії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ в Аргентині.

Довідка.

Народився 13 грудня 1919 року у с. Ришкова Воля Ярославського повіту на Перемишлянщині.

Після закінчення Перемиської гімназії вступив у Згромадження оо. Салезіян. Вищу освіту здобув у Салезіянському університеті в Італії (м. Турин), факультет канонічного права.

1952 року стає першим ректором Української малої семінарії в Італії.

1956 року створено першу Салезіянську українську монашу спільноту як зародок майбутньої Провінції. Першим настоятелем став отець Андрій Сапеляк.

14 серпня 1961 року о. Андрія Сапеляка номіновано на єпископа для українців у Аргентині з титулом Апостольського візитатора. 15 жовтня цього ж року, в день Покрови Пресвятої Богородиці, відбулася єпископська хіротонія в Римі у базиліці святого Петра. В Аргентині владика Андрій Сапеляк здійснював душпастирське служіння впродовж 36 років.

Від 1962 до 1965 року владика є учасником ІІ Ватиканського Собору, членом комісії для Східних Церков.

1968 року владику Андрія номінували екзархом-ординарієм, а через десять років – єпархом на всю Аргентину.

У 1997 році владика Андрій повернувся в Україну. 1998 року владика Андрій долучився до справи творення українського Салезіянського Згромадження у Львові.

2002 року у 83-річному віці він розпочинає місійну працю у м. Верхньодніпровськ Дніпропетровської області. Заснував тут парафію Покрови і збудував невеличкий молодіжний центр (ораторію).

Владика Андрій Сапеляк є автором праць:

«Українська Церква на ІІ Ватиканському Соборі» (1967),

«Отець Степан Вапрович. Місіонер-ісповідник» (1970),

«Отець Іван Сенишин. Український місіонер – піонер в Аргентині» (1997),

«Київська Церква на Слов’янському Сході. Канонічно-екуменічний аспект” (1999),

«Отець-прелат Кирило Селецький. Засновник монаших згромаджень» (2004),

«Україна крізь віки: релігійно-церковний аспект» (2006),

«Спогади владики-місіонера» (2011),

«Три ювілеї України з Іваном Павлом ІІ» (2013),

«Світло святості. Отець Степан Чміль» (2014),

«Митрополит Андрей Шептицький. Дар Бога Україні» (2016).

6 листопада 2017 року на 98 році життя владика Андрій (Сапеляк) відійшов у вічність.

Share on Facebook114Share on Google+0Tweet about this on Twitter

24.2017