т. (032) 2295431, 2960154 vynnyky_vykonkom@ukr.net

04.01.2017

Винниківчан попереджають про різке зниження температури 6-8 січня

1480666764_efn_niu62ts

Департамент з питань цивільного захисту ЛОДА попереджає про ймовірність переохолодження і обмороження у дні зниження температури.

У найближчі дні 6-8 січня очікується зниження температури 18-23° морозу, місцями 26-30° морозу вночі та вдень до 12-17° морозу.

Аби вберегтись від можливих травм мешканців просять дотриматись певних правил:

– обмежити перебування на вулиці та пересування, особливо поза межами населених пунктів у сільській місцевості;

– за можливості відмовитись на період стійких морозів від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності користуватись громадським транспортом;

– виходити з будинку (квартири) тільки тоді, коли це вкрай необхідно, використовуючи при цьому відповідне (тепле) взуття та одяг (взуття повинно бути у справному стані, сухим та не стискати ногу, одяг щільним, легким, не заважати рухові), змастіть лице і руки не соленим салом, риб’ячим жиром, або жирним кремом;

– відмовитись на цей період від прогулянок, особливо в нічний час, полювання, риболовлі, туристичних походів;

– під час перебування на морозі інтенсивно рухатись і постійно стежити за станом свого здоров’я.

При симптомах переохолодження:

• легкого ступеня (озноб, м’язове тремтіння, загальна слабкість, трудність пересування, блідість шкіри) – одягніть на постраждалого теплий одяг та взуття, напоїть гарячим чаєм або кавою, змусьте виконувати інтенсивні фізичні вправи;

• середнього ступеня (синюшність губів і шкіри, ослаблення дихання, біль, рідкий пульс, сонливість, неспроможність самостійного пересування) – розітріть постраждалого вовняною тканиною, зігрійте під теплим душем або помістіть у ванну. Температуру води підвищуйте поступово від тридцяти до сорока-сорока двох градусів за Цельсієм, зробіть масаж усього тіла, тепло одягніть постраждалого та укладіть в ліжко, поступово зігрійте грілками без різкого перепаду температур, викличте лікаря.

Жителів просять пам’ятати: «Життя і здоров’я Ваше та Ваших близьких перш за все залежить від вибору правильної поведінки. Будьте обережні! Не нехтуйте правилами безпеки життєдіяльності», – департамент ЛОДА.

18.2017