11.05.2017

Винниківчан попереджають про погіршення погодних умов на 10-11 травня

shtorm

10-11 травня 2017 року передбачаються несприятливі погодні умови з сильними дощами, можливим градом, поривчастими та шквальними вітрами.

«У зв’язку з переміщенням активного циклону із Польщі територією західних областей України та проходженням пов’язаних з ним активних атмосферних фронтів, 10 – 11 травня на Львівщині очікуються несприятливі погодні умови: сильний дощ, в горах дуже сильний. Пориви південно-західного вітру, в окремих районах шквали, 17 – 22 м/с, місцями 25 – 30 м/с», – йдеться у повідомленні Львівської міськради.

Сильні вітри, шквали та смерчі – стихійне лихо, яке виникає в будь–яку пору року. Синоптики відносять їх до надзвичайних подій із помірною швидкістю поширення, тому найчастіше вдається оголосити штормове попередження.

Фактори небезпеки сильних вітрів, шквалів та смерчів:

• травмування, а часом і загибель людей;

• руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель.

Сильні вітри, як правило, супроводжуються зливами, що призводять до затоплень місцевості.

Дії при отриманні загрози штормового попередження і під час стихійного лиха:

• уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про обстановку (час, напрямок руху та силу вітру), рекомендації про порядок дій;

• зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку;

• підготуйте документи, одяг та зберіть найбільш необхідні і цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на декілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках;

• підготуйтесь до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах;

• поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми. Не ставте ліжко біля вікна;

• щільно закрийте вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори; віконне скло заклейте смугами паперу, по можливості, захистіть віконницями або щитами;

• до початку негоди перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі. Не переходьте у іншу будівлю під час буревію – це небезпечно;

• якщо ви у човні й отримали штормове попередження або бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега;

• не намагайтесь перейти в іншу будівлю – це небезпечно;

• не користуйтеся ліфтами. Електромережу можуть раптово вимкнути;

• зупиніться, якщо ви їдете автомобілем. Виходьте і швидко ховайтесь у міцній будівлі або на дні будь–якого заглиблення;

• уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику.

Дії після стихійного лиха:

• допоможіть, по можливості, постраждалим, викличте медичну допомогу тим, хто її потребує.

• переконайтесь, що ваше житло не отримало ушкоджень. Перевірте зовнішнім оглядом стан мереж електро–, та водопостачання.

• не користуйтеся відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними приладами, газовими плитами і не вмикайте їх доти доки не будете впевнені, що не має витоку газу. Не користуйтеся телефоном, окрім як для повідомлення про серйозну небезпеку.

• не виходьте відразу на вулицю – після того, як вітер стихне, через кілька хвилин шквал може повторитися.

• будьте обережні, виходячи з будинку. Остерігайтесь: частини конструкцій та предметів, які нависають на будинках; обірваних дротів від ліній електромереж; розбитого скла та інших джерел небезпеки.

За інформацією Львівської міськради

Share on Facebook8Share on Google+0Tweet about this on Twitter