Водну артерію у Винниках – р.Маруньку очистили

Untitled collage

Коштом фонду навколишнього і природного середовища Львівської області та фінансовому внеску Винниківської міської ради очищено річку Марунька у Винниках.

В рамках природоохоронного заходу «Заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Марунька з метою захисту від шкідливої дії вод у місті Винники Львівської області» у співфінаснуванні Департаменту екології та природніх ресурсів Львівської ОДА у розмірі 239 тис. грн. та фінансовому внеску Винниківської міської ради у розмірі понад 60 тис. грн. завершено очистку річки Марунька.

«В ході робіт пройдено 2,5 км. русла річки з плануванням берегового відкосу, з очисткою дна (русла річки) та її поглиблення.
Відрізок робіт – від Львівської об’їзної дороги автодороги Е40 до вул.Забава Винники, район Винниківського озера», – розповів начальник відділу міжнародного партнерства та інвестиційних програм Роман Хім’юк.

Загалом вивезено понад 2700 т. – ґрунту і сміття.

Незважаючи на довготривалі, вартісні роботи, мешканці продовжують засмічувати річку.

Про це повідомив в.о.начальника відділу житлового господарства Славомир Каторож:

“У відповідності до п.1 Р.ХІ “Правил благоустрою територію м.Винники”, забороняється вивозити і звалювати в невідведених для цього місцях відходи, скошену траву, гілки, деревину, опале листя. Забороняється також кидати будь-яке сміття, землю, будівельні відходи в охоронних зонах річок, озер, інших водойм. Інспекцією з благоустрою проводитимуться систематичні рейди по виявленню порушників, які забруднюють прибережну зону річки Марунька та притягнення їх до адміністративної відповідальності. Штрафи за порушення – від 340 грн до 1700 грн”.

14.2017