11.11.2016

Відбувся семінар для місцевої молоді «Що таке бюджет міста Винники і для чого нам це знати?»

20161110_183719

Радник міського голови Винник Ірина Магдиш доступно показала й розказала «Що таке бюджет міста Винники».

Семінар проходив у бібліотеці для дорослих з активною молоддю міста, представниками Молодіжної ради при ВМР, ГО «Золота молодь Винник» за участю міського голови Винник Володимира Квурта.

На прикладі бюджету міста Винники за 2016 рік Ірина Магдиш пояснила що ж таке бюджет, як він формується і на що витрачається.

«Ми повинні знати, з чого складається бюджет. Це наші з вами гроші, тому знати куди і на що вони йдуть – наш обов’язок, – каже Магдиш. – Вимагати від влади пояснення бюджету зрозумілою мовою і звіту про його виконання повинен кожен».

Особливу увагу лектор звернула на джерела надходжень до міського бюджету. А саме на сплату податків: «Якщо ви плануєте бізнес, і бачите у цьому місті майбутнє свої батьків чи дітей, то ваша фірма має бути зареєстрована у Винниках».

На прикладах місцевих платників податків за 9 місяців 2016 року, п.Ірина в цифрах показала необхідність вимагати чеки за купівлю підакцизних товарів. Розповіла про державні і місцеві програми, що фінансуються з місцевого бюджету та витрати Винник у 2016році.

Володимир Квурт подякував п.Ірині та присутнім за активність та бажання бути обізнаними у важливих питаннях Винник.

«Треба розуміти, що наше життя формуємо ми самі, і гроші не беруть нізвідки, вони беруться з наших кишень. Нам важливо розуміти, як вони тратяться, нам важливо контролювати куди вони йдуть, і найголовніше, я хочу, щоб ви навчаючись, не боялись йти у представники влади», – акцентував Квурт.

Підсумком семінару стала домовленість з молодими активістами про їхню участь у наступних етапах презентації «Що таке бюджет міста Винники» для старшокласників винниківських шкіл.

Share on Facebook31Share on Google+0Tweet about this on Twitter

15.2017