11.11.2016

Увага, 1 січня 2017 року спливає термін для неприбуткових організацій з перереєстрації статутів

15050427_1758832851000791_412151103_n

Щоб не вилетіти з Реєстру неприбуткових організацій усім громадським організаціям, благодійним організаціям, асоціаціям, творчим спілкам, ОСББ, та усім іншим, які зареєстровані в Україні необхідно внести зміни у Статут.

Згідно правок до Податкового кодексу України платником податку на прибуток не є громадські організації, асоціації та благодійні організації.

Аби не відвідувати щомісячно податкову та не вести зайвих звітів, необхідно якомога швидше, адже часу до 1 січня 2017 року обмаль, передбачити в Статутах вимогу, а саме заборонити розподіл отриманих, як доходів, так і прибутків (доходи та прибутки – це різні поняття, згідно економічної термінології) серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників, членів органів управління і пов’язаних осіб.

Для прикладу, внести наступний абзац у цей документ:

«Забороняється здійснювати розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. У разі припинення організації (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи такої організації передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету».

Після прийняття рішення про приведення статуту у відповідність до законодавчих вимог, Організація надає до відповідного органу державної реєстрації, для Громадських організацій – необхідно звернутися до управління юстиції за місцем реєстрації, а Благодійні фонди можуть звернутися до будь-якого державного реєстратора, в тому числі й до нотаріусів, та зареєструвати зміни про свою організацію в Єдиному державному реєстрі.

Строк розгляду документів та проведення реєстраційних дій реєстратором законодавець, для відповідного виду громадського утворення, встановив від 1 до 3 робочих днів.

Наступний крок, Організація зобов’язана в 10-денний строк з моменту виникнення змін чи доповнень подати за місцем своєї реєстрації до органу ДФС відповідну заяву.

Зазначимо, що державна реєстрація змін – процедура фінансово незатратна, не виникає адміністративний збір, крім певних випадків, та не справляється будь-яка плата.

11.2017