23.04.2017

Учні винниківських шкіл водили гаївки у час великодніх свят

pixlr_20170423141219005

Школярі навчальних закладів Винник, впродовж тижня, водили обрядові великодні гаївки на території шкіл, церков, Винник та Львова.

Пісні й конкурси, які несуть красу та оптимізм, що є дорогоцінним скарбом української культури традиційно водили на подвір’ях місцевих храмів з другого дня пасхальних свят.

Підхопили естафету цих обрядових пісень та забав і школи Винник. Відтак, учні молодших класів школи «Берегиня» водили гаївки біля школи у середу і п’ятницю.

Учні 2-7 класів СЗШ№29, що у Винниках бавились, співали, водили хороводи у п’ятницю, 21 квітня.

Винниківська санаторна школа-інтернат стала співорганізатором заходу «Великодні забави для дітей» у Музеї народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького, де знайомили гостей із великодніми традиціями, хороводили, писали писанки і куштували паски.

Празникували на подвір’ї храму Воскресіння Господнього 18 квітня у день 175-ліття храму учні СШЗ №47.

«Зважаючи на вагомість дати і самого храму, та те, що гаївки традиційно водяться біля церкви, наші діти виконували пісні одночасно з танцями та іграми, якими возвеличували Воскреслого Христа на подвір’ї храму», – розповіла педагог-організатор СЗШ Уляна Стефанишин.

Подоляночку, Царівну і Царевича, Котика і Мишку та інших герої великодніх гаївок та веснянок гуляли дітвора та дорослі на подвір’ї храму Різдва Івана Хрестителя 18 квітня.

Не менш цікаві забави водили біля храму Володимира і Ольги у Винниках у часі Великодня.

Цікаві та змістовні традиційні гаївки, де усі співали, танцювали, жартували та влаштовували фотосесії чекають продовження уже наступних великодніх свят.

Липень

22.2018