23.01.2018

Учні Школи мистецтв м.Винники колядували в Німеччині

22214905_1699608243415526_1293803563_n

В днях 19 – 22 січня 2018 року учні Школи Мистецтв № 9, що у Винниках – ансамбль «ВИШИВАНКА», у супроводі керівника Юлії Цвьок, і концертмейстера Марії Іванечко вирушили з колядою до українців, які мешкають в Німеччині.

Поїздка є можливою завдяки запрошенню української громади Греко-Католицької Церкви у м. Ганновер, зокрема всечеснішого отця-декана Романа Максимціва з дружиною Марією.

Дорогою до Нижньої Саксонії учасники ансамблю «ВИШИВАНКА» відвідали славний Краків, в якому змогли насолодитися видами чудової архітектури, яка дуже схожа із Львівською.

Ганновер зустрів колядників доброю погодою. Завдяки чому учні Школи Мистецтв з керівниками мали змогу відвідати найкращі пам’ятки, та заспівати українські коляди у міській Ратуші, і центральній площі Крьопке. Перехожі оплесками вітали українців, та робили селфі на пам’ять.

В неділю численні українці з різних куточків Нижньої Саксонії з’їхалися до храму св. Володимира Великого в Ганновері на Божественну Літургію, а опісля відбувся концерт коляд та різдвяних пісень «З нами Бог». Діти співом зворушили присутніх, розбудили сердечні спогади про дитинство та ще раз засвідчили важливість єдності одне з одним в ім’я Боже. У виконанні ансамблю прозвучала 21 коляда.

Автором значної частини пісень є композитор, винниківчанин п. Олександр Албул.

В післяобідній недільний час гості з України відвідали казкове місто Гамель.

Останній день перебування учні Школи Мистецтв планують присвятити ознайомленню з цікавими пам’ятками Ганновера, заспівати українських коляд у людних місцях, таким чином, вкотре голосивши про Україну і її культуру.

Юлія Цвьок

Керівник ансамблю «Вишиванка»