20.01.2018

У Винниках відбулась перша «Коляда незабутого краю»

20180120_183518

Винниківська міська рада та регіональне товариство “Закерзоня” у складі “Надсяння м. Винники” та храм Різдва Івана Хрестителя у Винниках сьогодні провели першу «Коляду незабутого краю».

Благословив захід Преосвященний владика Володимир (Груца) та священнослужителі  усіх винниківських парафій, представники місцевої та обласної влади.

«Місто завжди раде добрим людям, але сьогодні, дійство, напевно, особливе. Особливе для нашого маленького галицького міста з великим серцем, бо сьогодні, в цьому храмі, звучатиме коляда, яку співали ваші батьки, яку співали ваші прапраотці, коляда, з якою народжувались, якою тішились, – і це дуже важливо, – відкрив фестиваль «Коляда незабутого краю» міський голова Винник Володимир Квурт. – Містечко, куди приїхали, куди переселилися з тих західних земель, сьогодні стало вашою домівкою і саме у Винниках сьогодні звучатиме ця чудова пісня. Пісня до Бога, пісня, яка буде стверджувати, що ми українці, яких розвіювало і віятиме по цілому світі. Ми є, і ми будемо, і будемо тішитись, і ми будемо з Богом. А якщо ми будемо з Богом, то з нами буде все: і щастя, і радість, і здоров’я, і найголовніше – успішна, цвітуча Україна».

У часі коляди, саме у Винниках, огранізатори взяли за мету відродити духовні твори (колядки, щедрівки та віншування) багатого українського мистецтва Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Підляшшя.

Участь у фестивалі взяли хори: «Воскресіння», «Надсяння», «Лемковина», «Холмщина», «Згарда», «Заграва», вокально-інструментальний ансамбль «Дивоструни» та  вокальний ансамбль «Розмай».

Відбувся перший фестиваль «Коляда незабутого краю» у храмі Різдва Івана Хрестителя, з наміром в майбутньому традиційно проводитись у майбутньому духовному центрі Святої Софії Премудрості Божої.

Більше фото ТУТ

Share on Facebook49Share on Google+0Tweet about this on Twitter