04.05.2016

У Винниках святкуватимуть 350 річницю надання місту Магдебурзького права

maxresdefaul

28-29 травня Винниківська міськрада запрошує усіх на святкову програму з нагоди відзначення Винниками 350-річчя надання місту Магдебурзького права.

У програмі:

• Велопробіг у патріотичному вбранні з розважальними квестами;
  • Міжнародний фестиваль хорів «Достойно є…»;
  • Ярмарок сиру;
  • Лицарські бої;
  • Театралізовані виступи;
  • Майстер-класи (гончарство, ткацтво, прядіння, інші);
  • Концертна програма за участі гурту «Земляки», Михайла Мирко, Зеновія Гучка, гурту «Марвінок», інших;
  • Атракції для дітей.

Програма святкування продовжує наповнюватись заходами.

Довідка: 17 травня 1666 р. Винникам надано Магдебурзьке право.

«…ми даємо й дозволяємо цим у згаданому містечку, званому Винниками, запровадити магдебурзьке право для вільного користування ним усіма у встановлених границях містечка й назавжди переводимо його з польського права на міське право, що зветься тевтонським чи магдебурзьким у всій його протяжності, що даємо і дозволяємо, а також усуваємо зі згаданого містечка усі земські права, як би вони не називалися й від кого б не походили…» – йдеться в Підтвердній грамоті короля Яна Казимира.

Запровадження магдебурзького права в українських землях мало надзвичайно важливі наслідки. Насамперед — це захист міського населення від сваволі королівських намісників і великих землевласників, створення сприятливих умов для розвитку ремесел і торгівлі.

18.2017