01.12.2016

У Винниках розповіли про запоруку здорової сім’ї – репродуктивне здоров’я

20161201_114315

Винниківська міськрада спільно з 2-гим поліклінічним відділенням комунальної 6-ої міської поліклініки у Винниках провели інформаційну акцію у День боротьби зі СНІДом.

«Сьогоднішня акція спрямована на привернення уваги суспільства до збереження репродуктивного здоров`я молоді та до правильного планування сім`ї, – розповідає спеціаліст відділу гуманітарної політики та соціального захисту Іванна Іванчук. – Усі ми прагнемо, щоб у молодих людей вагітність була запланованою, дитина – бажаною, а секс – безпечним».

Під час акції винниківчанам роздали буклети про засоби індивідуального захисту, чоловіче та жіноче здоров’я, розповіли про необхідність відвідувати лікарів та проходити медичне обстеження.

Усім відвідувачам безкоштовно роздали контрацептиви.

Берегти себе, піклуватись про ближніх і пам’ятати про необдумані ризики для здоров’я не лише у Всесвітній день боротьби з ВІЛ закликала завідувач поліклініки Надія Жигало: «Нехай сьогоднішній приклад об’єднає всіх і кожного не тільки 1 грудня, а й усі інші дні в році. Разом нам вдасться знищити вірус раніше, ніж він знищить нас».

Нагадаємо, коли людина заражається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Людина, що живе з ВІЛ, може виглядати і відчувати себе добре впродовж багатьох років і навіть не знати, що вона інфікована. Потім імунна система уражається настільки, що людина стає вразливим для багатьох інфекційних хвороб. Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через 25 днів – три місяці після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла до вірусу. Цей період після зараження і до появи антитіл до ВІЛ у крові називається “періодом вікна”.

ВІЛ та СНІД – не одне й те саме. ВІЛ – це вірус, що вражає імунну систему, а СНІД – це комплекс захворювань, які виникають у людини з ВІЛ на фоні низького імунітету. Людина, що живе з ВІЛ, з часом може почати хворіти частіше, ніж звичайно. Власне, хвороба СНІД (Синдром набутого імунодефіциту) зазвичай виникає через кілька років після зараження ВІЛ, коли у людини розвиваються одне або декілька дуже серйозних захворювань.

Єдиний спосіб з’ясувати присутність ВІЛ в організмі – провести спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

18.2017