т. (032) 2295431, 2960154 vynnyky_vykonkom@ukr.net

26.01.2016

У Винниках рівень захворюваності на грип та ГРВІ у межах норми

20160126_100206

Протягом минулого тижня до лікарів місцевої поліклініки звернулося 170 осіб. Рівень захворюваності на грип та ГРВІ не перевищує допустимий епідпоріг.

Про це повідомила завідувач 2-го поліклінічного відділення комунальної 6-ї міської поліклініки Львова Надія Жигало. Найбільше скарг на погане самопочуття було у дітей та молоді до 17 років (90 випадків).

Одна вагітна жінка госпіталізована через ускладнення – пневмонію, яка розвинулася на фоні грипу. Серйозних випадків, які становили б загрозу життю людей, у Винниках не зафіксовано.

«Усі діагнози ми ставимо тільки клінічно, – зазначила Надія Жигало. – Наразі відсутні пробірки для забору зливів на грип, які мають перевіряти у вірусологічній лабораторії».

2016.01.26_gryp_grafika

При підозрі на грип потрібно негайно звертатися до лікаря, адже тільки фахівець може поставити клінічний діагноз та призначити лікування.

Водночас неприпустимим є самолікування, адже деякі традиційні жарознижуючі ліки, які використовуються при звичайних застудах, протипоказані при грипі. Також може зашкодити безконтрольний прийом ліків чи їх неправильне застосування.

Лариса КУБСЬКА

Серпень